Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 15.03.2013 Gazete

'ın cirosu 52 ilin gelirine eşit

İSPARK'ın cirosu 52 ilin gelirine eşit
Maliye, kamu şirketlerinin tüm verilerini kamuoyu ile paylaşmaya başladı. Buna belediye şirketleri de dahil edildi. İlk elde edilen rakamlara göre; İstanbul'da yıllık 200 milyon liraya yaklaşan cirosuyla 52 il belediyesinin bütçe gelirinden, Ankara'daki halk ekmek cirosu ise 33 il belediyesinin bütçe gelirinden daha büyük çıktı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı şirketlerin toplam cirosunun, tüm belediyelerin toplam bütçesinin yüzde 18'ine yaklaştığı görüldü. Türkiye'de çoğunluğu büyükşehir ve il belediyelerine bağlı olarak kurulmuş toplam 328 adet belediye şirketi olduğu da tespit edildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.