Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 26.09.2011 Gazete
ABONE OL

1.5 milyar $'lık sondaj gemisi alırız

1.5 milyar $'lık sondaj gemisi alırız
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı , Türkiye'nin Akdeniz petrol arama çalışmalarının belli takvimde ilerlediğini belirterek, gerektiği durumda milli petrol şirketi 'nun 1.5 milyar dolarlık bir petrol sondaj platformu alabileceğini söyledi. "Bunun edinimi kolay değil ama mümkün olmayacak bir şey de değil" diyen Yıldız, şu anda çalışmaların Akdeniz için platform almayı gerektirecek aşamada olmadığını vurguladı. Yıldız, "Önce sismik çalışma yapacağız. Nasıl Karadeniz petrol platformu kiraladık, orda da öyle olacak. Ancak gerekirse alınacak" şeklinde konuştu. Yıldız, platforma ilişkin tasarruflarını, şu örnekle açıkladı: "Örneğin bahçenizde bir kazı yapacaksınız. Bunun için kepçe gerekiyor. Eğer sürekli inşaat işi ile uğraşıyor ve sürekli bir şey buluyorsanız bir kepçe almanız doğru olur. 4-5 arama için kiralamak uygun olur."


Mehmet NAYIR

kalan karakter 1000

Anti Lass Anti Lass

Bahçede ne bulduğuna bağlı !

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.09.2011 10:34

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.