Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 18.02.2011 Gazete
ABONE OL

bilen rehber aranıyor

Arapça bilen rehber aranıyor
Arap ülkelerinden gelen turist sayısındaki yüzde 100 artışla beraber otellerde , İngilizce'den sonra ikinci dil haline geldi. TUREB, AVM ve restoranlardan bile talep geldiğini söyleyerek Bakanlık belgeli rehber sayısının yetersiz kaldığını açıkladı. Geçen yıl Türkiye'ye gelen 750 bin Arap turist otellerde uluslararası dil sıralamasında değişikliklere neden olurken, Arapça bilen rehber talebini de patlattı. TUREB Başkanı Şerif Yenen, otellerdeki uluslararası dilde Arapça'nın ikinci sıraya çıktığını doğrulayıp, "Oteller, alışveriş merkezleri, restoranlar, kafeler, Arapça bilen eleman arıyor" dedi.

Dilek TAŞ

kalan karakter 1000

ayşe ayşe

arapça ve ingilizce biliyorum. arabistanda 11 yıl yaşadım. arap kültürğne aşinayım. istanbul üniversitesinde ingilizce öğretmenliği okudum2009 da mezun oldum. istanbul tarihi yarımadayı iyi biliyorum.istanbulda sadece bu yaz çalışmak üzere üş arıyorum. mail barazama@hotmail.com

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 12.07.2011 23:46

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.