Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 16.10.2010 Gazete

yanıyor Türkiye büyüyor

Daha önce 'de yöneticilik de yapan İsrail Merkez Bankası Başkanı , Türk ekonomisine övgü yağdırdı

Avrupa yanıyor Türkiye büyüyor
Bir dönem Başkan Yardımcılığı görevini de yürüten İsrail Merkez Bankası Başkanı , Türk ekonomisini övdü. 'nın halen resesyondan çıkmaya uğraşırken, Türkiye'nin çok iyi büyüme ivmesi yakaladığını, Türkiye'nin eğitimli nüfusa sahip olduğunu söyleyen Fischer, "Türkiye gibi ülke istikrarı zor yakalar ama yakaladı mı artık kimse tutamaz. Merkez Bankası Başkanınızı ve ekonomi bakanlarınızı tanıyorum. Hepsi işlerinde ciddiler" dedi. Fischer, "Türkiye, İsrail'den daha iyi, daha hızlı büyüyor. Komşularınızla ticareti artırdınız. Dünya ekonomisinde ciddi üretici ülke konumuna geliyorsunuz" diye konuştu.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.