Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 05.11.2019 12:36
  • Son Güncelleme: 05.11.2019 12:36

Üniversite öğrencilerine büyük müjde! 2020 KYK burs ve kredi ücretleri ne kadar oldu? Başkan Erdoğan açıkladı!

haberi... Burs ve kredi alan üniversite öğrencilerine Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan müjdeli haber geldi. Geçtiğimiz aylarda yeni bir zam daha geleceğini duyuran Erdoğan, bugün yaptığı açıklamada burs ücretlerinde artış olacağını ve ocak ayı itibarıyla zamlı ücretin uygulanacağını bildirdi. Peki, 2020 oldu?

2020 KYK burs ve kredi ücretleri arttı. Partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulunan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, üniversite öğrencilerine bir müjde vermek istediğini söyleyerek, burs ücretlerinde artış yapılacağını müjdeledi. Erdoğan, geçtiğimiz aylarda zam olacağını duyurmuştu. Peki, 2020 KYK burs ücreti ne kadar oldu? Burs miktarı ne kadar olacak? İşte cevaplar...

KYK BURS ÜCRETİ NE KADAR OLDU?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, burs ücretleri ile ilgili şöyle dedi:

"Üniversite öğrencilerimize bir müjde vermek istiyorum. 2020 Ocak itibariyle lisans öğrencilerimizin bursu 500 liradan 550 liraya çıkıyor. Bu rakam biz hükümete geldiğimizde 45 liraydı. Yüksek lisansta 1100 lira, doktorada 1600 lira olarak uygulanacak."

BURS BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KYK burs sonuçlarının tarihi henüz açıklanmadı. Burs ile ilgili takvim.com.tr olarak araştırdığımız bilgilere göre sonuçların açıklanmasına kısa süre kaldı. 2018 yılı burs başvuruları 15-21 Ekim'de alınmış sonuçlar 28 gün sonra yani 18 Kasım tarihinde açıklanmıştı. Buna göre, 2019 KYK burs ve kredi başvuru sonuçlarının 11-22 Kasım tarihleri arasında açıklanması bekleniyor.

Sonuçlar, KYK'nın resmi internet sitesinden (sonuc.kyk.gov.tr) duyurulacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.