Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 14.09.2018 13:17
  • Son Güncelleme: 14.09.2018 13:56

Son dakika: Almanya'dan açıklaması

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, ülkesinin 'de özgür bir olması durumunda yeniden yapılanmasında sorumluluk almaya hazır olduklarını açıkladı.

Almanya'dan Suriye açıklaması

Heiko Maas, Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüşmesinden önce Alman Haber Ajansı DPA'ya yaptığı açıklamada görüşmenin içeriğine ve konusuna değindi.

Maas, Rus mevkidaşıyla yapacağı görüşmede, Suriye'nin bölgesine taarruz yapılmaması konusundaki beklentilerini Rusya tarafına açıkça aktaracaklarını kaydetti.

"SORUMLULUK ALMAYA HAZIRIZ"

Suriye'den kaçanlara tekrar dönüş garantisinin verilmesini de isteyen Maas, ''Suriye'de sonunda özgür lere yol açan siyasi bir çözüm olursa, yeniden yapılanma için sorumluluk almaya hazırız.'' ifadesini kullandı.

Rusya'nın Suriye'deki kilit konumuna dikkati çeken Maas, amaçlarının olası insani bir felaketi engellemek olduğunu dile getirdi.

Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Suriye'nin istikrarlı bir ülke olmasının kendi çıkarlarına olduğunu kaydederek Suriye'de ile kalıcı bir çözüm düşünülemeyeceğini ancak sürecinde seçimler sonucu nihai kararı Suriyelilerin vereceğini belirtti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.