Bugünkü
Takvim
  • Dünya
  • 14.05.2018 20:23
  • Son Güncelleme: 14.05.2018 20:33

Erdoğan'ın futbolcularla buluşmasına Almanya'dan skandal tepki

u Başkanı Grindel, yakışıksız bir dille Alman futbolcular ve 'ın, Erdoğan'ın kampanyası için istismar edildiklerini söyledi.

Almanya'dan skandal 'Erdoğan' açıklaması

u () Başkanı Reinhard Grindel, Alman milli futbolcular ve 'ın, ile bir araya gelmelerinden rahatsız oldu.

Grindel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İngiltere'ye yaptığı ziyaret sırasında, bir otelde 'de oynayan Mesut Özil, İlkay Gündoğan ve 'u kabul etmesine ilişkin yakışıksız açıklamalarda bulundu.

ÇİRKİN İFADELER
Grindel'in Twitter hesabının yanı sıra DFB'nin internet sitesinde de yer alan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"DFB, göçmen kökenli oyuncuların özel durumlarına elbette saygı duyuyor. Ancak hem futbol hem de DFB'nin değerleri, Bay Erdoğan tarafından yeterince önemsenmiyor. Bu yüzden milli futbolcularımızın kendisinin kampanyası için istismar edilmeleri hoş değil. İki oyuncumuz, bu eylemleriyle DFB'nin uyum çalışmalarına yardım etmedi."Alman medyası da Mesut Özil ve İlkay Gündoğan'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kendi formalarını hediye ettiklerine işaret ederek, İlkay'ın Erdoğan'a takdim ettiği formasına "Sayın Cumhurbaşkanıma saygılarımla" yazdığına dikkati çekti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.