Bugünkü
Takvim

Nükleer alarm

Nükleer alarm
'da saldırıların ardından ülkedeki ile ilgili yaşananlar Avrupa'da terör gerilimini iyice arttırdı. Santralin içinin Brüksel saldırganları Bakravi kardeşler tarafından video ile izlenmesinin ortaya çıkmasının ardından önceki gün santralin güvenlik görevlisinin öldürülüp giriş kartının çalınması ülkeyi tekrar kırmızı alarm durumuna sokmuştu. Bu kez santralde çalışan iki kişinin DAEŞ'e katıldığı belirlendi. Çalışanlardan birinin Paris saldırılarını yapan Abdelhamid Abaaoud ile beraber savaştığı ve hayatta olduğu diğerinin ise öldüğü açıklandı. Uzmanlar, teröristlerin nükleer fizyon bombası üretmesine ihtimal vermiyor. Ancak, radyoaktif atıklarla hazırlanan ve radyasyon yayan bir bomba yapılabileceği düşünülüyor.

TAKSİCİYE ANLATMIŞ
Bu arada beyazlı adam olarak bilinen Faycal Cheffou'nun, onu havalimanına götüren taksi şoförü tarafından teşhis edildiği öğrenildi. Taksi şoförü, teröristin yol boyunca Avrupa'da büyük patlamalar olacağından bahsettiğini anlattı. Teröristin ablasının ise geçen yıl Belçika polisine giderek kardeşinin DAEŞ için çalıştığını ihbar ettiği ortaya çıktı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.