Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 30.03.2017 Gazete
ABONE OL

Biz meydanlardaydık Hakan&Arif efendi neredeydi?

, “Diyorlar ki ‘Galatasaray’ın şampiyonluğuna emeği çok olmuş’. Kusura bakmayın da vatana ihanet etmişler. Biz meydanlardaydık. Hakan Efendi ile Arif Efendi neredeydi?” dedi

Biz meydanlardaydık Hakan&Arif efendi neredeydi?
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Galatasaray yönetimi tarafından üyelikten atılan Hakan Şükür ve Arif Erdem ile ilgili konuştu. Bakan Kılıç, FETÖ/PDY ilişkileri olan Şükür ve Erdem'in ihraç edilmediği olağan mali genel kurulda bir provakasyon olduğunu söyledi.

ÖNEMLİ İFADELER
50 Anadolu kanalı ile TRT Haber'den canlı olarak yayınlanan, Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan'ın hazırlayıp sunduğu "Anadolu'da Referandum" programına konuk olan Kılıç, Galatasaray Kulübü'nün olağan mali genel kurulunda Arif Erdem ve Hakan Şükür'ün ihraç edilmemeleri ile ilgili olarak şunları kaydetti:

TEK SEBEP FETÖ OLUR
"Orayı hareketlendiren bir kişi var. Yönetim kurulu zaten ihraç istemiyle gündeme alıyor. Daha sonraki kararda bir anlık şeyden sonra ki orada bir provokasyon var. Daha sonra yine aynı sebepten dolayı 'biz ihracına karar verdik' dediler. Bir de üstüne aidatı eklediler ama asıl konu FETÖ'den ihraç edilmesiydi. FETÖ'den dolayı Türkiye'den firar etmiş kişiler. Orada diyorlar ki Galatasaray'ın şampiyon olmasına emeği çok olmuş. Kusura bakmayın da vatana ihanet etmiş. Biz meydanlardaydık Hakan Efendi ile Arif Efendi neredeydi? Onların ihraç edilmesinin tek sebebi FETÖ olur. Başka bir neden olmaz.

SUÇUNU KABUL ETTİ ÜLKEDEN KAÇTI
Terör örgütü FETÖ/PDY yapılanmasıyla olan ilişkisini hiçbir zaman inkar etmeyen Hakan Şükür, hainlerin 15 Temmuz'daki darbe girişiminden günler önce ülkeden kaçmıştı. Terörist başı Fethullah Gülen'in sağ kollarından biri olan Hakan Şükür, geçtiğimiz günlerde yönetim kararı ile Arif Erdem ile birlikte Galatasaray'dan atıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.