Bugünkü
Takvim

adayları tüketsin

Anne adayları zencefil tüketsin
Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, gebelikte sının ana sorumlusunun progesteron hormonu olduğunu söyledi. Büyüyen rahim nedeniyle mideye doğru artan basıncın, mide yanmasına neden olduğunu belirtti. Şu bilgileri verdi:
Hamilelerde mide yanmasını önlemek için ne yapmak gerekir? adaylarının mide bulantıları fazlaysa, az miktarda yemek tüketmeleri gerekir. Mide yanmasından kurtulmak istiyorsanız, günde 3 öğün yerine 5-6 öğün yemeli ve miktarı azaltmalısınız.
Su tüketimi, mide yanmasını önlemeye yardımcı mıdır? Evet, sıvı ve süt gibi sıvıları öğün arasında tüketmek şikayetleri azaltacaktır.
Mide yanmasını önlemek için ne yapmak gerekir? Kadından kadına değişmekle beraber limon, kahve ve çikolata mide yanmasını davet eder. Baharatlı gıdalardan da uzak durmak gerekir. Dar ve sizi sıkan giysiler, basınç artışıyla reflünüzü azdıracaktır. Üzerinize uygun ve rahat kesimli giysiler bu soruna neden olmaz.
Bitkiler, mide yanmasını iyileştirmeye yardımcı olur mu? Bilimsel bir veri olmamasına rağmen zencefilli şeker ve sakız, mide yanmasına iyi gelir. Soda, mide şikayetlerini azaltır. Ancak fazla tüketmemek gerekir. Yine öğünlerden sonra hafif bir yürüyüş, midenizi rahatlatarak ekşime ve yanmayı iyileştirir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.