Bugünkü
Takvim
  • Otomobil
  • 12.12.2018 09:31
  • Son Güncelleme: 12.12.2018 09:31

neden 'yi seçti?

Dünyanın en büyük üreticilerinden olan Alman devi 'de fabrika kurmak için kolları sıvadı. 48'inci tesisi için Türkiye'de yer arayışı içerisinde olan şirketin, Bulgaristan ya da Romanya yerine Türkiye'yi tercih etmesinin altında birtakım stratejik nedenler yer alıyor.

Türkiye'nin en çok satan otomobil markalarından biri olan Alman üreticiVolkswagen (VW), uzunca bir süredir beklenen yatırım kararını sonunda aldı. Ocak-Kasım döneminde 58 bin 483 adetlik araç satışıyla pazarın en çok satan ikinci markası olan VW, 2022 yılında Türkiye'de üretime başlamayı hedefliyor.

VW'nin Almanya'daki üretim tesislerinde elektrikli modellerine yer açmak ve Skoda'nın artan talebine cevap verebilmek için söz konusu kararı aldığı belirtiliyor. Peki ama, yeni bir tesis açmak için bir süredir lokasyon arayışında olan VW, Bulgaristan, Romanya ve Türkiye arasında neden ülkemizi seçti? Gelin birlikte bakalım.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.