;

Millete 'Eren' buluşma

Trabzonlu Eren Bülbül, 16 yaşında bir vatan evladıydı. Maçka’da PKK’lı hainlerin düzenlediği kalleş saldırıda şehadete ulaştı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kardeşini cennete uğurlayan ablayı önceki gün 30 Ağustos Resepsiyonu’nda ağırladı. “Eren’in kanı yerde kalmayacak” açıklamasını yaptı...

Millete Eren buluşma
Türkiye, önceki gün zafer coşkusunu yaşadı. Edirne'den Kars'a kadar her yerde 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu vardı. Vatanları ve milletleri için şehadete eren kahramanlar, tüm yurtta anıldı. Törenlerin yapıldığı en önemli noktası ise Ankara'daydı. , Anıtkabir'deki törenin ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir resepsiyon yaptı. Davetliler arasında Trabzon'un Maçka İlçesi'nde PKK'lı hainlerin düzenlediği saldırıda şehit olan Eren Bülbül'ün ailesi de vardı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen resepsiyona Eren'in ablası Neyzanur Odabaş ve ağabeyi Çağlar Bülbül katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendileri ile yakından ilgilendiğini anlatan abla Neyzanur Odabaş şu açıklamayı yaptı:

'MÜCADELEMİZ TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR'
"Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan bizi teselli etti, acımızı paylaştı. Cumhurbaşkanımız bize Eren'in kanının yerde kalmayacağını er ya da geç katillerin bulunacağını söyledi. 'Devlet olarak terörle mücadelemiz tüm hızıyla devam ediyor. İçinizi rahat tutun' dedi. Ben de Cumhurbaşkanımız'a 'Acımız büyük, içimiz yanıyor, kardeşimin kanı yerde kalmasın mezarında rahat uyusun' dedim." Ağabey Çağlar Bülbül de görüşme sırasında duygulu anlar yaşadığını anlattı. "Ben de kardeşimin katillerinin bulunmasını istediğimi söyledim. Cumhurbaşkanımız, Eren'in kanının yerde kalmayacağını söyledi."

MYANMAR TELEFONU...
Öte yandan Erdoğan, Kurban Bayramı vesilesiyle İslam ülkelerinin liderleriyle telefon görüşmesi yaptı. Erdoğan, Myanmar'da Müslümanlar'a yönelik şiddetin İslam dünyasını derinden üzdüğüne işaret etti. İslam ülkelerinin liderlerine, Myanmar'da yaşanan insani krize çözüm bulmaya yönelik çabaların yoğunlaştırılması çağrısında bulundu.

Özgür ÖZDEMİR

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.