Bugünkü
Takvim

Baykal’a büyük

CHP Antalya Milletvekili ’ın “Bu kadar yetkiyi e verseniz, peygamberi bozar” şeklindeki skandal sözlerine yağdı: O hadsizliğin cevabını 16 Nisan’da alacaksın

ABONE OL
Baykal’a büyük tepki
CHP eski lideri Baykal, Trabzon'da referandum ile ilgili yaptığı konuşmada "Bu kadar yetkiyi e verseniz, peygamberi bozar" dedi. Küstah sözlere siyasilerden tepki geldi. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, peygamberler üzerinden yapılan benzetmenin çok çirkin olduğunu söyledi. Kurtulmuş, "Beşer şaşar lafı, son derece yanlış bir laf. Peygamberler, bizim inancımıza göre masumdurlar, suçsuzdurlar. Hazreti Peygamber'den sonra artık bir peygamber gelmeyeceği için peygamberler üzerinden bir benzetmede bulunmak, son derece yanlış ve çirkindir. Bir referandum kampanyası yapıyoruz. 'Hayır' derseniz, 'hayır'ı başka gerekçelerle izah edebilirsiniz ama 'hayır'ı izahta zorlandığınız zaman böyle bir sözün söylenmesi asla kabul edilemez" dedi.

CAHİLLİĞİN DIŞA VURUMU
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Siyasetçilerimizin çok dikkatli olması gerekir. Keşke bir ilahiyatçıya sorsa... Cahilliğin dışa vurumundan başka bir şey değil" ifadesini kullandı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ise "Sapık ne dediğini de bilmiyor herhalde. Peygamberliğin hangi makam olduğunu da bilmiyor herhalde. Öyle tuhaf laflar ediyorlar, sizin zihninizde iz bıraksın diye yapıyorlar bunu. Abartarak söylüyorlar" şeklinde konuştu. Baykal'ın tüm milletten özür dilemesi gerektiğini söyleyen Sağlık Bakanı Recep Akdağ da "Bu milletin böyle laflara tahammül etmesi imkansızdır. O hadsizliğin cevabını 16 Nisan'da alacaksınız" açıklamasını yaptı. Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız, ise "Baykal'ın peygamberimizle ilgili konuşmasını ve din üzerinden siyaset yaparak konuşma yapmasını uygun bulmuyoruz. 80 milyon insanımızdan özür dilemelidir" diye konuştu.

GÜNAHA GİRİYOR
MHP lideri Bahçeli, Baykal'ın sözlerine cevap verdi. Dili bozulmuş birisinin, "Bu yetki peygamberi bile bozar" diyebildiğini belirten Bahçeli, "Elbette halt ediyor, günaha giriyor. 16 Nisan'dan dolayı uykuları kaçanlar ille de kulp bulacaklar ya, ama hesapları ters tepiyor, Allah ayaklarını dolaştırıyor" dedi.

GERİ ADIM ATTI
lerin çığ gibi artması üzerine bir açıklama yapmak zorunda kalan Baykal, hitap ettiği peygamberin herhangi bir peygamber olmadığını söyledi. CHP eski lideri, "O cümleyi daha önce evliya diye ifade ettim. Trabzon'da peygamber dedim. Küçük harflerle yazılan peygamber. Herhangi bir peygamber değil" dedi.


Baykal'ın iğrenç sözleri sosyal medyada da eleştirildi:
Gülen'in "Peygamber dese bile kusura bakma derim"i ile Baykal'ın "Peygamber bile bozulur"u aynı mektep/meslek.
O çirkin sözler kendi karakteri ve şahsiyeti gibi çirkin.
Allah'tan kork ve peygamberine hakaret ettiğin bu milletten özür dile.
Bu adamların Türk ve Müslüman olduklarına inanmıyorum.

kalan karakter 1000

Melih Abi Melih Abi

Yıllarca hoş ve boş konuştun yaptığın bu konuşmayla tam sıvadın sen bunamışsın çekil artık ortalıktan

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır0
cevapla 18.03.2017 10:58
nuri nuri

yav kardeşim kızmayın herkes aslına rücü eder demişler. ne bekliyordunuz bunlar islam düşmanı insanlar. fetö ile birlik olup kaset düzenlediler suçu erdoğanın üzerine attılar. millet yerse tabi. yemedik çünkü kanıtlanmasına rağmen hala chp de siyaset yapıyor.milleti salak sanmayın.erdoğanın önünüde sırf kendi çıkarları için açtılar işlerin bu noktaya gelebilecğini tahmin bile edemediler. kapalı kapılar ardında kafalarını duvara çok vurmuşlardır.ama Allah çok büyük musayı düşmanı firavun yetiştirdi. bazen düşmanlar yol açar Allah ın izniyle.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 18.03.2017 10:29
Ayse Ayse

Sayin Baykal seninde artik KK gibi kredin gitti ve CHP si gibi hepiniz TURK VATAN hainleri oldunuz.. KISA zamanda bunlarin hesaplarida sorulacak....

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 18.03.2017 03:02

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.