Bugünkü
Takvim

B'akın' satılıyor

’nün finansörü , Londra’ya kaçtı. El konulan şirketlerine kayyum atandı. Firarinin, bir dönem Rus milyarder Abramoviç’in isteyip alamadığı ’teki rüya i, 230 milyon euroya satışa çıktı

ABONE OL
B'akın' satılıyor
Terör örgütü 'nün finans kaynağı Akın İpek'in kayyum atanan Marmaris'teki iyle ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Rüya otelin internetten satışa çıkarıldığı ortaya çıktı. 15 Temmuz darbe girişime imza atan FETÖ'cüler, yargıdan kaçamadı. Darbeciler tutuklanırken, kalleşlere yardım ve yataklık yapanlar ise kaçacak delik aradı. Bunların başında, teröristbaşı Fetullah Gülen'in 'prensi' Akın İpek yer aldı. "Gülen'in bir gülüşü için servetimi bağışlarım" diyerek örgüte para akıtan İpek'in şirketlerine kayyum atandı. Hakkında gözaltı kararı çıkan İpek, operasyondan önce Londra'ya kaçtı. FETÖ'nün kasası Koza-İpek Grubu'nun el konulan malları arasında Marmaris'te bulunan "Angel's Peninsula Oteli" de vardı. Bir süre önce kayyum atanarak adı "Otel Angel's Marmaris" olarak değiştirilen otelin inşaatına, Keyland Turizm Seyahat A.Ş. tarafından 1991'de başlandı. Rus milyarder Roman Abramoviç'in 2004'te almak isteyip alamadığı otel, 2008'de Lübnanlı zengin işadamı Najib Mikati'ye satıldı. Daha sonra tesisi 15 milyon dolara satın alan , 2009'da oteli "Angel's Peninsula" adı altında hizmete açtı. Ancak İpek'in FETÖ'ye para akıttığı belgelenince geçen yıl el konulan lüks otele de kayyum atandı. Kayyum heyeti, adını 'Otel Angel's Marmaris' olarak değiştirdiği tesisi yıllık 7 milyon 500 bin TL'ye kiralayacaktı. Ancak bu fiyata kiracı çıkmadı. Bunun üzerine "helal konseptiyle" hizmet veren 5 yıldızlı tesisinin satılması yönünde karar alındı. Rüya otel, "U4 Gayrimenkul" aracılığıyla 11 Şubat'ta internetten 230 milyon euroya satışa çıkartıldı. İlan sayfasına konulan telefona çıkan kişi, telefonda bilgi veremeyeceğini açıkladı.

ALTIN ÇIKMADI
FETÖ firarisi Akın İpek'in 'teki "Angel's Peninsula Oteli" kayyuma devredildi. Otelin adı "Otel Angel's Marmaris" diye değiştirildi. Otelde FETÖ'cüler için gizli dehliz bulunduğu, yine bahçesinde 18 ton altının yanı sıra 500 milyon euro, 250 milyon dolar ile 1050 şantaj kaseti olduğu iddia edildi. Ancak yapılan aramalarda hiçbir bulguya rastlanmadığı bildirildi.

YOK YOK!
90 bin metrekarelik otel arazisi
2.5 kilometrelik sahil şeridi
4 yüzme havuzu
Kadınlar için ayrılmış özel plaj
40 kişi kapasiteli sinema salonu
6 toplantı ve konferans salonu
Türk hamamı
700 kişilik restoran
105 metrekarelik 20 villa seçenekleri
SPA hizmetleri
190 oda ve 400 yataktan oluşan tesis
500 kişilik kafeterya
Sağlık kulübü

kalan karakter 1000

ihsan ihsan

devlete irad kaydedilsin

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 16.03.2017 09:06
vatandaş vatandaş

babanız kim olurdu diyorlardı.birileri pensilvanyalı oldu,kimisi ingiliz oldu,kimisi alman kimisi isviçreli.kimisi almanyada mecliste,kimisi avusturyada mecliste nasılda efeleniyorlar anlayacağınız ne oldukları belli değil.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.03.2017 08:01

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.