Bugünkü
Takvim

’a balyoz

ABONE OL
15 Temmuz’a balyoz
Jandarma Genel Komutanlığı, 'daki teşebbüsünde en şiddetli çatışmaların yaşandığı yerlerden oldu. 'na ait güvenlik kamerası kayıtları da, nizamiye kapısında darbeciler ile onlara müdahale eden askerler arasında yaşanan arbedeyi gözler önüne serdi. Görüntülere göre eski Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi'nin özel kalem müdürü olan Albay Erkan Öktem, darbe teşebbüsünün en aktif isimlerinden oldu.

CUNTACI ÖKTEM ÇOK KAN DÖKTÜ
Emniyetteki ifadesinde darbe gecesine istem dışı katıldığını ancak silah kullanmadığını ileri süren Albay Erkan Öktem'in Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Daire Başkanı Turgut Aslan'ı başından vurduğu, korumasını da şehit ettiği, silahla çatışmaya girdiği sabah saatlerinde iki askeri daha vurduğu kayıtlarda görüldü. Görüntülere göre, Balyoz davasında 3.5 yıl hapis yatan Tuğgeneral Ali Demir ile Kurmay Albay Aziz Yılmaz, Tuğgeneral Nurettin Alkan ve Albay Güven Şaban, darbeci askerlere ilk müdahale eden ilk isimler oldu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.