Bugünkü
Takvim

acısı

Boşanmak istedi, eşinin lı saldırısı ile yaşamı karardı. Şimdi hayata tutunmak için yardım bekliyor

Kezzap acısı
Konya Ereğli'de oturan 23 yaşındaki Zehra Elber, 6 yıl önce garson 28 yaşındaki Gökhan Elber ile kaçarak evlendi. Ankara'ya yerleşen Elber çiftinin bu evliliklerinden 2 oğulları oldu. Zehra Elber, işsiz kalan eşi Gökhan Elber'den sürekli şiddet görmeye başlayınca geçen mayıs ayında ailesinin yanına yerleşti. Eşi de 2 çocuğu ile birlikte Ankara'daki evlerinde kaldı. Zehra Elber, geçen mayıs ayında boşanma davası açtı. Bunu duyan Gökhan Elber, 27 Mayıs günü eşi Zehra Elber'e sokakta takip ederek la saldırdı. Boşanma davası açtığı için eşinin yüzüne ve vücuduna kezzap döken Gökhan Elber kaçtı. Zehra Elber, önce Ereğli Devlet Hastanesi'ne ardından Konya'ya, sonra da kapsamlı bir tedavi için Ankara Numune Hastanesi'ne sevk edildi.

EŞİ İÇİN PLAN YAPMIŞ
Polis tarafından yakalanan Gökhan Elber tutuklandı ve hakkında 8 yıl hapis istemiyle dava açıldı. Zehra Elber, kezzaplı saldırı sonucu sol gözü görme yeteneğini yitirdi. Elber'e, protez göz takıldı. Yüzü ve vücudundaki yanıklar nedeniyle de 18 ameliyat geçirdi. Kızının bu haline çok üzüldüğünü söyleyen anne Ümmü Gülsüm Oktay, şunları söyledi: "Kızımın sosyal güvencei olmadığı için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı desteğiyle bugüne kadar geldik. Ancak Ankara'da son yaşanan terör saldırısının ardından hastanede yoğunluk olduğu için bizi taburcu ettiler. Kızım evde enfeksiyon kaptı. Kızımın bundan sonra olacağı estetik ve diğer ameliyatlarının maliyetinin 200 bin liranın üzerinde olduğu belirtiliyor. Bizim bunu ödeyecek gücümüz yok. yardım bekliyoruz."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.