Bugünkü
Takvim

Gülen Hürriyet ittifakı

'yla ilgili çarpıcı bir detay ortaya çıktı. Stratfor'un Wikileaks belgelerine göre, 'nün Hürriyet'i Akın İpek'in sahibi olduğu Koza Grubu'na devredilmek istendiği ve Aydın Doğan'ın buna önlem aldığı ve Gülen'le yakınlaştığı görüldü

ABONE OL
Gülen Hürriyet ittifakı
Doğan Medya ile ilgili çok ilginç bir detay ortaya çıktı! ABD'nin gizli servis birimi Stratfor'un Türkiye temsilcisi Emre Doğru, gizli belgelerde 'nün 'nın tamamını Akın İpek'in sahibi olduğu Koza Grubu'na geçirmek istediğini yazdı. Belgelere göre; FETÖ bu sebeple Doğan Medya'ya operasyon başlattı. Durumu anlayan Doğan da önlem aldı. İlk önce, medya grubunun künyesindeki aile üyelerinin isimlerini değiştirdi. Onların yerine ise "Profesyonelleri" getirdi. Ayrıca, gazetenin 25 yıllık Genel Yayın Yönetmeni'nin yerine başka bir isim atadı. Bu ise Gülen ile Aydın Doğan yakınlaşmasını sağladı. Öyle ki durum, Gülen'in TAPE'lerine dahi yansıdı. Gülen örgüt üyelerine Aydın Doğan'ın şirketlerinin devlet tarafından denetleneceği bilgisini Doğan'a iletmelerini, gerekli tedbirlerin alınmasını istedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.