Bugünkü
Takvim

Aydın Bey'den köşe vuruşu

Hürriyet'in sahibi , cimri çıktı! 50 bin TL'lik tekzip cezasını ödememek için 'ı harcadı! Bu nedenle ünlü yazar, Reza Zarrab'tan sonra şimdi de 'ın tekzibini köşesinde yayınlamak zorunda kaldı!

ABONE OL
Aydın Bey'den köşe vuruşu
Doğan Medya'nın amiral gemisi Hürriyet'in en ünlü yazarlarından Ahmet Hakan yine faka bastı. TAKVİM, geçtiğimiz Ramazan ayında 'ı, Datça'da bir yatta patronu Aydın Doğan, iş arkadaşları Mehmet Yılmaz ve Sedat Ergin ile beraber sigara tüttürürken yakaladı. Köşeye sıkışan Hakan, fotoğrafları Reza Zarrab'ın çektirdiği yalanına sarıldı. Zarrab ise iddia üzerine mahkemeden tekzip kararı aldırdı. Ancak , 50 bin ila 150 bin TL arasında değişen cezayı ödememek için tekzibi Hakan'ın köşesinden yayınlattı. Ve Ahmet Hakan ikinci kez aynı şoku yaşadı. Ünlü yazarın dünkü köşesinde bir tekzip daha vardı. O tekzibi yayınlatan ise işadamı Ethem Sancak'tı. Hakan'ın köşesinde yayınlanan tekzipte şu ifadeler yer aldı: "Hürriyet adlı gazetenin 04.07.2015 tarihli nüshasının 4. sayfasında Ahmet Hakan tarafından hazırlanan 'Asıl blokçu sensin gerzek' başlıklı haberlerin içeriğinde somut verilerden uzak ve mesnetsiz ifadeler kullanılmak suretiyle, müvekkillerimiz Murat Kelkitlioğlu ve hakkında gerçek dışı ve hakaret içerikli bilgilere yer verilmiştir. Haberde gayr-ı samimi bir üslup kullanılmak suretiyle, müvekkillerimizin onur, şeref ve saygınlığını rencide edecek nitelikte yakıştırmalarda ve hakaret içerikli söylemlerde bulunulmuş olup, müvekkilimizle ilgili gerçek dışı bilgilere yer verilmiştir.

HAKARET İÇERİKLİ ...
Ayrıca haber müvekkillerimizin güvenilirliğine ve aynı zamanda kişilik haklarına da zarar veren tamamen tek taraflı beyanlara dayanılarak hazırlanmıştır.
Hiçbir somut hükme dayanmaksızın yayınlanmış olan hakaret içerikli gerçek dışı, hukuka aykırı, mesnetsiz haber, her şeyden önce basın ahlakı ve çalışma ilkelerine aykırılık teşkil etmekte olup, anılan sözde organı ve yetkilileri hakkında hukuki ve cezai her türlü yasal başvuru yolları kullanılacaktır." İşte Doğan Grubu bu tekzibi yayınlamasaydı 50 bin ila 150 bin TL arasında cezayı ödemek zorunda kalacaktı. Ancak Aydın Bey, bu parayı da ödememek için Hakan'ın köşesinden tekzibi yayınlattı!

İŞTE O METİN

kalan karakter 1000

seçil seçil

medyanın ve toplumun yüz karası

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır0
cevapla 18.10.2015 14:18
memo memo

Bir adam para için ancak bu kadar alçalabilir. Kölelik bu olsa gerek. Bu adam Allaha bu kadar itaat etmez ve patronundan korktuğu kadar Allahtan korkmaz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 18.10.2015 10:40
n g das turk n g das turk

vatan haını dogan medya gurubu

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 18.10.2015 08:56
hasan hasan

ıkı tekzıbın ardından ahmet hakana yol gorunecek galıba ahmet bey ayagını denk al gulum topun agzına dogru yaklasıyorsun haberın olsun bundan sonra senı eskı calıstıgın tv de almaz akıbetını pek parlak gormuyorum para bırıktırebıldınmı barı uzun bır sure ortalıkta ıssız aylak aylak dolasabılırsın

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 18.10.2015 07:18
Semiramis Semiramis

Süt bozuldu mu yine işe yarar, yağ bozuldu mu zehir olur. Müslümanın bozulması yağın bozulması gibidir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 18.10.2015 04:51

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.