Bugünkü
Takvim

Babaya son bakış

ABONE OL
Babaya son bakış
Onlar Türkiye'nin farklı kentlerinden yola çıktı. 'Emek, Barış ve Demokrasi' mitingi için Ankara'da toplandı. Ancak kalleş saldırı, 97 canı aramızdan aldı. Alçak saldırının en küçük kurbanı 9 yaşındaki Veysel Deniz Atılgan'dı. Talihsiz yavru, babası İbrahim Atılgan ile geldiği Ankara'da patlamanın ortasında kaldı. Baba oğulun acısı Batman'daki ailenin yüreğini dağladı. Malatya'dan doktor kardeşini ziyaret için Ankara'ya giden Sezen Vurmaz da tesadüfen bulunduğu Ankara Garı'nda can verdi. Kalleş saldırıda tuvalete gittiği için yara almadan kurtulan 26 yaşındaki Oktay Aydemir ise baba acısı yaşadı. Gar önüne döndüğünde babası Emin Aydemir'in (50) yerde kanlar içindeki cesedini bulan Oktay Aydemir, uzun süre talihsiz adamın başında bekledi. Büyük acı yaşayan Oktay Aydemir, babasının cansız bedeninin yanında bekleyip, telefonla ailesine haber verdi.

FİLİSTİNLİ AHMED DE VAR
Ankara'daki saldırıda 30 yaşındaki Necla Duran ve Antakya Yaşam Hakkı Meclisleri üyesi Filistinli Ahmed Alkhadi de yaşamını yitirdi. Saldırıda ölenler arasında bulunan Onur Tan, Umut Tan ve Sarıgül Tüylü'nün ise kuzen oldukları ortaya çıktı. Malatya'dan giden Onur Tan ve kuzeni Umut Tan, İstanbul Kağıthane'den mitinge giden Sarıgül Tüylü ile aynı kaderi paylaştı. Onur ve Umut Tan'ın cenazeleri Malatya'ya gönderilirken Tüylü'nün cenazesi İstanbul'da toprağa verildi.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.