Bugünkü
Takvim

Üçüz

7 Haziran seçiminden önce 'da, 20 Temmuz'da da 'ta düzenlenen saldırılarla 'daki saldırının ayak izleri aynı. Her 3 saldırıda da benzer un işareti var

ABONE OL


Ankara'daki
"Barış, Emek ve Demokrasi Mitingi" sırasında meydana gelen saldırı, daha önceki benzer iki saldırıyı akıllara getirdi. 3 ayrı saldırı da zamanlama ve yöntem bakımından birbiriyle benzer özellikler taşıyor. İlk saldırı 5 Haziran'da, 7 Haziran seçimlerinden yalnızca 2 gün önce gerçekleşti. Bu günlerde HDP'nin "acaba barajı aşar mı" tartışmaları gündemdeydi. Barajı aşıp aşmayacağı tartışılan HDP, saldırı sonrasında sandıktan barajı aşarak çıktı. İkinci saldırı da 20 Temmuz'da gerçekleştirildi. 34 gencin öldüğü bu saldırıyı da PKK kullandı. Çözüm sürecinin bittiğini ilan edip güvenlik güçlerini hedef almaya başladı, 2 polisi uykuda şehit etti. Ardından da trafik kazası var diye çağrılan polis ekibine hain pusu kurdu. Örgüt bu saldırıyı çözüm sürecini bitirmek için kullandı. ...Ve dün gerçekleştirilen saldırısı. 10 Ekim'deki bu saldırı 1 Kasım seçimlerinden 20 gün önce yaşandı. 95 kişinin öldüğü saldırının seçimden önce gerçekleşmesi, önceki 2 saldırıdan farksız olarak aynı merkezden, benzer amaçlarla yapıldığı ihtimallerini güçlendiriyor.

SUSPUS OLDULAR

'taki saldırı sonrası olayı hükümetin üzerine yıkmaya çalışan PKK ve terör örgütü ve siyasi uzantısı HDP, olayın aydınlanması sonrasında ise suspus olmuştu.

HDP GÜVENLİK İSTEMEDİ
Şanlıurfa Suruç saldırısında HDP İlçe Başkanı Suphi Koçyiğit'in dan bir gün önce bizzat uyarıldığı ve güvenlik uyarısı yapıldığı ortaya çıktı. Ancak Koçyiğit'in patlamadan önce basın açıklamasının yapılacağı Amara Kültür Merkezi'nin bahçesine polisin girmesini istemediği ve içeride gerekli önlemleri bizzat alacaklarını söylediği belirlendi. CHP heyetinin bölgeye giderek hazırladığı raporda da HDP'li yetkililerin olay günü gençlerin aranmasına izin vermedikleri belirtildi.

kalan karakter 1000

vatansever vatansever

bahçeli birazcık adamlık varsa istiva etmelisin inanki geç kaldın

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 11.10.2015 15:06
resad resad

bakin bu olaylar pkk ve hdp i mazlum göstermek icin gelelim ye mhp türkiyenin miliyetci pacavrasina baskanlari hdp pkk ya fötöye yaltakcilik yapiyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır1
cevapla 11.10.2015 11:22

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.