Bugünkü
Takvim

Ne iş KOÇum!

Parayla oynayan işadamı 'Çocuklarımın geleceğinden endişeliyim' dedi. Bir anda emekçi dostu kesildi! İş icraata gelince gerçek yüzünü gösterdi. Fabrikasındaki 53 yi tazminatsız işten atarak çalışanlarının geleceğini düşünmedi!

ABONE OL
Ne iş KOÇum!
"Çocuklarımın geleceğinden endişeliyim" diyen işadamı Ali Koç, düşük maaşlarından şikayet etti. İcraatları ise samimiyetsizliğini gösterdi. Sendikalaşmaya giden 53 işçinin işine tazminatsız son verdi. Türkiye'nin en zenginleri arasında yer alan Koç grubu parayla oynadı. Serveti 8 milyar doları aştı. Yönetim Kurumu Üyesi Ali Koç'un açıklamaları ise şok etti. Kürsüye çıkıp, "2 çocuk sahibi bir baba olarak çocuklarımın geleceğinden endişe duyuyorum" dedi. Fakirlik edebiyatı yapan Koç'un bu çıkışı, vatandaşı gülmekten kırdı geçirdi. Yeniden sahneye çıkan Koç, bu kez gelir dağılımındaki adaletsizliğe dikkat çekerek, "İşçi ücretleri düşük" dedi. Ancak söyledikleriyle yaptıkları birbiriyle çelişti. Koç Holding'in Çekmeköy'deki merkez fabrikasındaki Divan Pastanesi İmalathanesinde çalışan işçiler çok zor şartlar altında çalışıyordu. Yılbaşı itibariyle maaşlarının düzeleceğini düşünen işçilerin durumlarında herhangi bir değişiklik yapılmadı. Bunun üzerine işçiler, anayasal haklarını kullanarak Gıda-İş sendikasında örgütlenmeye başladı. Divan Pastaneleri yönetimi ise geçen hafta, hakkını arayan 53 işçiyi tazminatsız işten attı. İşçiler ise çadır kurarak eylem yaptı. İşçilerden bazıları, "Koç grubu emek hırsızlığı yapıyor" sloganları attı. "Evimize ekmek götüremiyoruz" diyen işçilerin hali ise "işçilerin gelirlerini dert edinen" işadamı 'un ikiyüzlüğünü gözler önüne serdi.

kalan karakter 1000

Turab Toprak Turab Toprak

Koç'un bütün mal varlığına el koyulup,bütün koç sülalesi 7 den 70'e Türkiyeden ihraç edilmelidir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 28.02.2015 22:41
mehmet mehmet

Koc ailesi ilk once isvicredeki 200 milyar dolarlik servetini turkiyeye getirsin. Ingiliz alman, ve amerikali is adamlari gibi parasini kazandigi ulkede tutsun. ve boylece faiz lobisi tl ye deger kaybittirmesin. Fakat koc bunu yapmaz cunku kendisi faiz lobisiyle birlikte calisiyor ve sistemin islemesi icin dolarlarini yurt disinda tutmak faiz oyununun en onemli ayagi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır1
cevapla 28.02.2015 17:13
Maria Maria

Normal.
O bir Alman Tohumudur Ko?= Koch= Aşc?
Bu Adam yani Koch lar Türkiyeye hizmet etmez!
Bu böyle biline
Maria Ochtopusy 17106038242154 Kaynak Vatikan

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 28.02.2015 15:31
ilyas.az ilyas.az

bunlar materyalist capulcu..Hep tüketim ürünleri üretirler..halktan calar efendileriyle ziflenirler

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır2
cevapla 28.02.2015 14:28
Modern Modern

Sadece incik boncuk bisküvi gibi şeyleri üretmek yerine şimdiye kadar ağır sanayi ve elektronik sanayi ürünleri üretmiş olsaydık hem ekonomimiz hem de ülkemiz kalkınmış dünyada yerde ve uzayda lider süper ülke olurdu onlarca senemiz de boşa geçmezdi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır2
cevapla 28.02.2015 14:24

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.