Takvim

Bugünkü
Takvim
ABONE OL

heyecanı

sakinleri, 'ta Eyüp Sultan'da unutulmaz bir gün yaşadı. Sabah namazıyla başlayan etkinlik Pierre Loti'de Müzeyyen Senar'ın unutulmaz eserleriyle sona erdi. Teleferiğe ilk kez binen yaşlılar, heyecanlı dakikalar yaşadı

14 Şubat heyecanı
Eyüp Belediyesi 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla Darülaceze sakinleri ağırladı. Eyüp Sultan Camii'nde sabah namazı kılıp duaya katılan yaşlılar, günü Pierre Loti tepesindeki kahvaltıda Müzeyyan Senar şarkıları dinleyerek geçirdi. "Bizim sevgilimiz siz büyüklerimizsiniz" sloganı ile düzenlenen programda 'den alınan yaşlılar önce Eyüp Sultan Camii'nde sabah namazı kılıp dualar etti. Eyüp Sultan Camii çıkışında ikram edilen çorba, simit ve çay ikramının ardından teleferik ile Pierre Loti tepesine çıkan yaşlıları burada da bir sürpriz bekliyordu.

ŞARKILARLA COŞTULAR

Muhteşem Haliç manzarasına karşı kahvaltı ederken, fasıl heyetinin seslendirdiği Müzeyyen Senar şarkıları ile yaşlıları çoşturdu. Ev sahipliğini Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın eşi Tülay Aydın ve Başkan Yardımcıları ve eşlerinin yaptığı organizasyonda gönüllerince eğlenen yaşlılar bu anlamlı günde kendilerini ağırlayan Eyüp Belediyesi'ne teşekkür etti. Darülaceze sakinlerinin büyük çoğunluğu, hayatlarında ilk kez teleferiğe bindiklerini söylerken heyecanlı dakikalar yaşadı. Programa katılan Darülaceze Başkanı Dr. Aylin Çiftçi de, Darülaceze'nin 120'nci kuruluş yılını kutladığını belirterek, "Eyüp Belediyemiz bizi yalnız bırakmıyor. Her zaman desteklerini görüyoruz. Bizi böyle güzel bir günde konuk ettikleri için teşekkür ederiz. Bugün sevgililer günü, biz de sevgimizi alıp geldik. Eyüp Sultan Camii'nde çok namaz kıldım fakat Darülaceze sakinlerimizle birlikte, ilk kez namaz kılıp, dua etmek nasip oldu dedi"