Bugünkü
Takvim

7.5 saat can pazarı

Silahlı adam acıkınca yemek siparişi verdi. Polisler uyku ilacı koydukları yemekleri servis etti. Eylemci uyumayınca 7.5 saat sonra ikna edildi.

ABONE OL
7.5 saat can pazarı
Çılgın aşık kendisinden şikayetçi olan eski sevgilisini ve oğlunu rehin aldı. Keskin nişancılar çatıda tedbir aldı. Silahlı adam acıkınca yemek siparişi verdi. Polisler uyku ilacı koydukları yemekleri servis etti. Eylemci uyumayınca 7.5 saat sonra ikna edildi. İZMİR
Aliağa ilçesinde daha önce pazarcılık yapan ve bir süre önce taşeron şirket aracılığıyla bir petrokimya şirketinde çalışmaya başlayan 33 yaşındaki Osman Gürün, 2 yıl önce 39 yaşındaki evli ve 2 çocuk annesi Songül Taşdemir'le tanıştı. İkili bir süre arkadaşlık yaptı. Daha sonra, savcılığa başvuran Taşdemir, Gürün'ün kendisini kandırıp tecavüz ettiğini öne sürerek şikayetçi oldu. Gürün ise tecavüz iddiasını reddederek, Taşdemir'le kendi isteğiyle birlikte olduklarını öne sürdü. Ancak bu şikayet üzerine Gürün hakkında dava açıldı. Yargılama sürerken, bu durumu gururuna yediremeyen Osman Gürün, iddiaya göre Taşdemir'i tehdit etmeye başladı. Evlere temizliğe giderek geçimini sağlayan Songül Taşdemir, tehditlerden korktuğu için, üniversite öğrencisi olan 19 yaşındaki oğlu Muzaffer Taşdemir'le gezmeye başladı. Dün sabahta yine oğlunu da yanına alarak, bir apartmanın 5'inci katındaki boş daireyi temizlemeye gitti. Anne ve oğlunu takip eden Gürün'de, saat 09.30 sıralarında otomobilindeki av tüfeğini alarak apartmana girdi. Daireyi basarak Songül Taşdemir ve oğlunu rehin alan Osman Gürün ise balkondan birkaç el ateş etti. Kısa sürede olay yerine gelen polisler, Gürün'ü ikna etmeye çalıştı. Ancak Gürün rehineleri bırakmayı kabul etmedi.

YEMEK SİPARİŞİ
Özel harekat polisleri de operasyon hazırlıklarına başladı. Bir türlü ikna olmayan Gürün, öğleden sonra acıkınca yemek ve çay siparişi verdi. Polisler, yemeğine ve çayına uyku ilacı koyarak kapıdan uzattı. Gürün ise saat 14.00 sıralarında Muzaffer Taşdemir'i serbest bıraktı. Emniyet müdürlüğünden gelen uzman psikoloğun çabalarıyla saat 17.00'de ikna edilen Osman Gürün teslim oldu. Silahlı adamı Songül Taşdemir'in zakrabaları linç etmeye
kalkıştı.

Erdal ÇAR BOĞA

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.