;

Hıyanet sarmalı

'ı ele geçirip devletin en mahrem görüşmelerini dinledi. Boğaz'daki yalılardan, İngiltere, ABD ve İsrail'e uzanan hıyanet sarmalının şifresini ise TAKVİM çözdü

Hıyanet sarmalı
TAKVİM, paralel ihanetin şifresini çözdü. Dört yıl boyunca 'ta derin bir oluşuma giden , Türkiye'nin en mahrem kurumlarından birinin kılcal damarlarına bile sızmayı başardı. Hem TÜBİTAK hem de kurumdaki en gizli birimlerden olan BİLGEM'i ele geçiren paraleller bu sayede üst düzey devlet yetkililerinin kullandığı görüşmelerine ulaştı. Bu görüşmeler Boğaz'daki bir yalı, ABD, İngiltere ve İsrail'e bile servis edildi. Bu hıyanet sarmalının şifrelerine ise TAKVİM ulaştı. Başbakan ve cumhurbaşkanı dahil 82 yetkilide bulunan MİLCEP isimli kriptolu telefondan yapılan konuşmaların şifresi tek kullanımlık. Görüşme sonrası iki tarafta da kullanılan kripto anahtarı siliniyor. Görüşmeyi kilitleyen anahtar, en az 12 rakam ve harften oluşuyor. Şifreler telefonu kullanan kişiler tarafından keyfi olarak değiştirilemiyor.

KOZMİK ŞİFRE KİMLERİN ELİNDE
12 haneli şifreyi bilgisayarına giren bir yetkili o telefondaki tüm konuşmaları dinleyebiliyor. Ancak iddialara göre paralel yapı telefonları tek tek dinlemek yerine TÜBİTAK tarafından tüm kriptolu telefonların bağlı bulunduğu ağa erişti. Kurumda kritik birimlere sızan paralel ekip bu sayede kripto ağının güvenlik şifresine ulaştı. Paralel mühendisler kozmik ağın şifresini gizli kurye ile abilerine ulaştırdı. Abiler ise Türkiye'nin en mahrem görüşmelerini kırmak için xy+1aB+23cdşifresini kullandı ve bilgileri yabancı istihbarat örgütlerine servis etti.

FATİH PROJESİ
TÜBİTAK'a bağlı Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi'nin (BİLGEM), "yüksek gizlilik" dereceli Kripto Yazılım Birimi'nde görev yapan 40 kişilik personelin 32'si adı cemaatle anılan Fatih Üniversitesi mezunu çıktı. Bu isimlerin paralel yapının deşifre edilmesinin ardından TÜBİTAK Başkan Yardımcılığı ve BİLGEM Başkanlığı görevinden alının Hasan Palaz tarafından 2012 yılından itibaren işe alındığı da belgelerle kanıtlandı. Ulusal güvenlikle ilgili özel birimde görev yapan personelin Fatih Üniversitesi mezunları arasından seçilmesi ve bu kişiler arasında elektronik ve bilgisayar bölümü dışındaki alakasız bölümlerden mezun isimlerin de yer alması kurum
içindeki paralel şüpheleri artırdı.

MEVLÜT YÜKSEL
  • 01 Mart 2014, Cumartesi

kalan karakter 1000

sinan sinan

bence silivrinin kapıları açılmalı artık ,çünkü gerçek düşman göründü,yazık bu ülkenin kahramanlarına...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 01.03.2014 21:48
Hamburg Hamburg

Bu adam asilmasi lazim! Aynen 2. Abdulhamit, Adnan Menderes`e, Özal`a yapanlar da asilmasi gerekir. Hayatta olmayanlari da mezardan cikarip kemikleri asilmasi lazim. Cünkü bunlar, kendi insanina, yedigi ekmeye, ictigi suya ihanet edenler, varliklarin en asagidakileridir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 01.03.2014 21:19
HKADİR HKADİR

BU SN BAŞBAKANIN SAFLIĞINDAN DEĞİL BU CEMAATE VERDİĞİ TAVİZLER SONUCU İLAHİ İKAZ OLSA GEREK.HER İŞE ALIMLARDA CEMAATTEN REFERANS İSTENİYORDU REFERANS ALAMAYAN BU KADAR MÜSLÜMANIN VEBALİ ŞİMDİ SN BAŞBAKAN'A İLAHİ ADALET OLARAK HATIRLATILDI VE İKAZ EDİLDİ.UMARIM HEM SN BAŞBAKAN HEMDE ÜLKEMİZ İÇİN HAYIRLARA VESİLE OLUR.SELAM VE DUA İLE.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 01.03.2014 20:08
İzmirli İzmirli

Fethullah Gülen'in Çevik Bir'e yazdığı mektubu okudum,kusasım geldi.Bu nasıl bir zelilliktir. Nasıl bir yalakalıktır.Zerre gururu,haysiyet duygusu olan hiçbir insan kendini bu derece küçültemez. Çevik Bir'i, kendisi hakkındaki bu övgü dolu sözlerin yalakalıktan ve korkudan ileri geldiğini anlayamayacak kadar çocuk beyinli mi sandı acaba bu Fethullah Gülen denilen zalime korkak,mazluma cesur kesilen bu sinsi ruhlu zat.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 01.03.2014 19:50
estergon estergon

Artık bir şeyler yapın...Alın göz altına,açın davaları...Gerisi çorap söküğü gibi gelecek.Casusluk ve vatana ihanetten yargılayın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet20
hayır0
cevapla 01.03.2014 19:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.