Bugünkü
Takvim

Tsunami etkisi

'te son 40 yılın en şiddetli yağışıyla gelen , ilçede adeta tsunami etkisi yarattı; her yeri yıkıp geçti...

Tsunami etkisi
Körfez e teslim oldu... Körfezi'nde önceki akşam yağan şiddetli yağış afete dönüştü. Yüzlerce ev ve işyerini su basarken, birçok insan mahsur kaldı. Can kaybının yaşanmadığı felakette, çok sayıda hayvan telef oldu. Kanlıdere ve Edremit çayının taşmasıyla sular altında kalan Çanakkale-İzmir karayolu çöktü. 8 saat aralıksız yağan sağanak, hayatı felç etti; bölgede tsunamiye benzer izler bıraktı. Son 40 yılın en şiddetli yağışında, başta Edremit olmak üzere, Akçay, Zeytinli, Altınoluk ve Güre'de yüzlerce ev ve işyerini su basarken, birçok kişi sele kapılma tehlikesi yaşadı.

169 KİLO YAĞIŞ DÜŞTÜ
Düğün için gittikleri, salonda mahsur kalan davetliler, sabah kurtulabildi. Bölgede 6 ila 8 saat arasında metrekareye 169 kilo yağış düştü. Felaket gün ağarınca ortaya çıktı. Yollar kullanılamaz hale gelirken, araçların sel sularının getirdiği odun parçaları ve kum yığınlarının arasında kaldığı görüldü. Bölgede zemin katta oturan vatandaşlar evlerine girmemeleri konusunda uyarıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.