Bugünkü
Takvim

çılgınlığı

Everest çılgınlığı
Dağcılığın zirvesi olarak adlandırılan "'e tırmanma", bu yıl yoğun bir trafiğe neden oldu... Havaların Mayıs ayında iyi olacağını duyan uluslararası dağcılar, soluğu bu bölgede aldı. Sadece 1 hafta içinde 450 dağcı, Everest'in zirvesine çıktı. 8 bin 850 metre yüksekliği ile dünyanın en yüksek noktası olan zirveye tırmanmak isteyen her dağcı amacına ulaşamadı. 15 gün içinde 8 dağcı hayatını kaybetti. Zirve yerine soğuktan donmak üzere olan 'ı ölümden kurtarmayı tercih eden İsrailli dağcı Nadav Ben-Yehuda ise, bu davranışı nedeniyle birçok ödüle layık görüldü.
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.