Bugünkü
Takvim

Kardeş ciğeri

Kardeşiyle birlikte organ nakli bekleyen ağabey, "Ben dayanırım" deyip sırasını ciğerine verdi...

ABONE OL
Kardeş ciğeri
Kardeşliğin asıl anlamını 9 yaşındaki bir çocuk herkese gösterdi. 'de akraba evliliği yapan Yıldız- çifti, karaciğer yetmezliği olan 1 yaşındaki kızları Fatma'yı 2000'de, 1.5 yaşındaki oğulları Yasin'i ise 2002'de kaybetti. Korkmaz çiftinin daha sonra doğan isimli çocukları da aynı hastalığın pençesine düştü. İki kardeş kendilerini yaşama bağlayacak organ naklini beklerken, sevindirici bir haber geldi. Zatürre tedavisi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen bir yaşındaki Uğur Berat Zorlu'nun organları, ailesi tarafından bağışlandı. Yapılan tetkiklerde karaciğer dokusunun Osman (9) ve kardeşi Esengül'e (7) uyduğu ortaya çıktı.

BEN DAYANIRIM
Doktorlar ve aile nakilin hangisine yapılacağı konusunda ikilem yaşarken küçük çocuk, büyük bir fedakarlık gösterdi. Ağabey Osman, "Ben dayanırım. Organı kardeşime verin" dedi. Bu sözler üzerine küçük Esengül'e yapılan başarılı bir operasyonla karaciğer nakledildi.


Adsız GÜNEBAKAN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.