Bugünkü
Takvim

Mezuniyet havada kaldı

Anadolu Üniversitesi Pilotaj Bölümü'ndeki eğitim uçağı geçen yıl arıza yapınca, olan son sınıf öğrencilerine oldu. Yeni uçaklar bu yıl filoya katıldı, mağdurların diploma hayalleri de Mart'a kaldı

Havada panik!
Verdiği eğitimle bir marka olan ve bankadaki 500 milyon TL'sinin YÖK tarafından el konulmasıyla gündeme gelen Anadolu Üniversitesi, şimdi de Sivil Havacılık Fakültesi öğrencilerinin mağduriyetiyle gündemde. Sivil Havacılık Yüksekokulu Pilotaj Bölümü'nde son sınıf öğrencilerinin kullandığı çift motorlu eğitim uçağı, gövde üzerine iniş yaptığı için arızalandı. Uçaktaki arıza bir türlü giderilemeyince olan son sınıfta okuyan öğrencilere oldu. Gençler geçtiğimiz yıl mezun olmaları gerekirken, uçak arızası nedeniyle 10 saatlik uçuşu tamamlayamadı. Hal böyle olunca diploma alma hayalleri de bu yıla kaldı. Geçen süre içerisinde okul yeni eğitim uçağı almaya karar verdi ve ihale açıldı. Teknik şartların yerine getirilmesinin ardından da Pilotaj Bölümü'ne 2 adet "Beechcraft King Air C90GTI" tipi uçak satın alındı. 2 pilot ve 5 yolcu kapasitesine sahip uçakların filoya katılmasının ardından geçtiğimiz yıl mezun olamayan 15 öğrenci için ufukta mezuniyet göründü. Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mustafa Cavcar, "Öğrencilerimizi, 10 saatlik çift motorlu uçuş eğitiminde başarılı olmaları durumunda mart ayında mezun edeceğiz" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.