Bugünkü
Takvim

'Yanlış iğne öldürdü'

Yüksek ateş şikayetiyle hastaneye kaldırılan 8 yaşındaki Osman'a iğne yapıldı. Çocuk evine taburcu edildikten sonra hayatını kaybetti

ABONE OL
İğne yapıp eve gönderdi
Karabük'te ateş düşürücü iğnenin ölüme neden olduğu iddia edildi. 8 yaşındaki Osman Ceyhun Yoldaş, geçtiğimiz pazartesi günü yüksek ateş şikayetiyle Beşbinevler Çocuk Bakımevi Hastanesi'ne götürüldü. Nöbetçi doktor, 38 derece ateşi olan çocuğa, iğne yapıp serum taktıktan sonra eve gönderdi.

Soruşturma açıldı...
Ancak ertesi sabah küçük çocuk fenalaştı ve tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybeti. Oğlunun yanlış iğne sonucu hayatını kaybettiğini iddia eden baba Bahattin Yoldaş, konuyu yargıya taşıyacağını söyledi. Başhekim Yüksel Kurban ise çocuğun ölümünün iğneden kaynaklanmadığını söyledi. Ailenin "yanlış iğne" iddiası üzerine valilik talimatıyla soruşturma başlatıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.