Gençler yazılımcı olacak: İTO’dan 'yazılımcı' adaylarına çağrı!

İTO, yazılımcı adaylarını başvuruların alındığı yazılımbilişim akademisi SoftITo’ya davet etti. İstanbul Ticaret Odası'nın kurduğu ve 320 saat yazılım eğitiminin verildiği yazılım-bilişim akademisi SoftITo’nun 2'nci dönem kayıtları başladı.

Kaynak GAZETE Giriş Tarihi 22 Eylül 2023 Güncelleme 22 Eylül 2023, 06:59
Gençler yazılımcı olacak: İTO’dan ’yazılımcı’ adaylarına çağrı!

İÇİNDEKİLER

İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) faaliyete geçirdiği yazılım-bilişim akademisi SoftITo'nun 2. dönemi için başvurular başladı. Belirli bir altyapıya sahip olmayı gerektiren ücretsiz yazılım eğitimleri eleme usulüyle yürütülecek. İlk olarak, frontend (web sitesi önyüz tasarımı ve geliştirmesi) ile mobile app developer (mobil uygulama geliştirme) eğitimleri verilecek.

Sonraki etaplarda ise backend developer (arka planda çalışan sistemlerin kurgulanması), game developer (oyun geliştirme), embedded systems developer (gömülü yazılım mühendisi), bilişim güvenliği mimarı, veri analitiği programları yer alacak. 2 ay boyunca online ve Yeşilköy İstanbul Dünya Ticaret Merkezi'ndeki tam donanımlı sınıflarda yüz yüze verilecek dersler 320 saatte tamamlanacak.

SON TARİH 8 EKİM
Programa göre, adaylar önce online teknik sınava ve mülakata davet edilecek. Ardından bir aylık online eğitim başlayacak. Bu aşamayı da geçen öğrenciler, yüz yüze laboratuvar eğitimine geçiş yapmaya hak kazanacak. Başvuruları yenilenen www.softito.com.tr adresinden alınan eğitim için son başvuru tarihi 8 Ekim olarak belirlendi. İTO Başkanı Şekib Avdagiç, SoftITo'da istihdam hedefli bir yazılım ekosistemi oluşturmak istediklerini belirterek, "Yazılımla Türkiye'yi dijital çağın önüne taşıma fırsatı yakalayacağız" ifadesini kullandı.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN