Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 29.01.2020 Gazete
ABONE OL

Emekliye 1.225 TL | 2020'de emekliye bayram ikramiyesi mı yapılacak mı?

Milyonlarca emekliye bu yıl da 2 bayram ikramiyesi ödenecek. Ramazan ve Kurban bayramlarından önce biner lira hesaplara yatırılacak. Emekliler ikramiyede yeni tutar istiyor. 2 farklı formül var. mı olursa bin lira yerine bin 118, yeniden değerleme artışı yapılırsa bin 225 lira verilecek.
Tüm
emeklilere bu yıl da 2 bayram ikramiyesi ödenecek. Ramazan ve Kurban bayramlarından önce biner lira hesaplara yatırılacak. Ancak emekliler, yeni tutar bekliyor.İkramiye artışının bir kurala bağlanmasını isteyen emekliler, 'enflasyon güncellemesi' ya da 'yeniden değerleme oranının yansıtılması' beklentisi taşıyor.NASIL ETKİLER?
Enflasyon artışı hayata geçerse; emeklilerin, dul ve yetim aylığı alanların ikramiyesine her yıl bir önceki yıl gerçekleşen enflasyon oranında zam olacak.2019 enflasyonu yüzde 11.84 oldu. İkramiye artışı enflasyona endekslenirse, bu yılki ikramiye bin liradan bin 118 lira 40 kuruşa çıkacak. Yeniden değerleme artışı gelirse de yüzde 22.58 artışla bin 225 lira 80 kuruşa çıkacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.