Bugünkü
Takvim

: Ev almanın tam zamanı

Konutta Cumhuriyet tarihinin uygun fiyatlarının olduğu bir dönemin yaşandığını söyleyen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, ‘Böyle bir dönem bir daha gelmez. Bu fırsat uzun sürmez’ dediD
AP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, uzun vadede gayrimenkulün tüm yatırım araçlarından daha fazla kazandırdığını belirterek, şirketin ilk projesi olan Şelale Evleri'nde, 27 bin liraya sattıkları evin değerinin şimdi milyon liranın üzerinde olduğunu söyledi. Şu anda maliyetlerdeki artışa rağmen zam yapılmadığına dikkat çeken Yılmaz, "Cumhuriyet tarihinin uygun fiyatlarının olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Böyle bir dönem bir daha gelmez. Bu fırsat uzun sürmez" dedi. 1 yıl önce demir fiyatının bin 500 lira olduğunu hatırlatan Yılmaz, "Şimdi 4 bin liralara kadar geldi. Peki bu projeler bu kadar kârlı mı? Değil... Bu sektörde kâr marjı yüzde 7- 8'i geçmez, şimdi o kârlar da kalmadı. Fiyat artışı kaçınılmaz. Hem de yüzde 40-50'den aşağı fiyat artışı olacağını ben sanmıyorum. Hatta yeni başlayacak orta halli projelerde metrekaresi 10 bin liralara alışmaya başlayacağız" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.