Bugünkü
Takvim

e dopingi

Turizme Dan Brown dopingi
Kültür ve Bakanlığı, önümüzdeki dönemde gerçekleştireceği hamlelerle birlikte turizmde ses getirmeye hazırlanıyor. 2023 hedefleri doğrultusunda turizm vizyonunu baştan yazan Bakanlık, Türkiye'nin önemli ik merkezlerini dünyaca ünlü yazarların kalemiyle romanlara taşıyacak. Bununla birlikte dünyada ses getiren projelere imza atmış yönetmen ve yapımcılar da bölgeye davet edilerek Hollywood standartlarında film ve dizilere Türkiye'nin ev sahipliği yapması için adımlar atılacak.


Dan Brown

ÜNLÜLER ÜRGÜP'E GELİYOR
Turizmde ilk hamle Kapadokya olacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı, dünyaca ünlü yazarları Türkiye'ye davet etmeye hazırlanıyor. Türkiye'nin turizmdeki gözdesi Kapadokya'ya kurulacak 'Yazarlar Evi' projesiyle birlikte başta , Adam Fawer ve Haruki Murakami olmak üzere birçok ünlü isim ağırlanacak. Ünlü yazarlar romanlarında Türkiye'nin kültür ve turizm değerlerini okuyucuya aktararak Türkiye'nin turizmdeki 2023 hedefleri doğrultusunda tanıtımı yapılacak. Bakanlık ayrıca, bölgeye büyük bir Film Platosu kurulması için de kolları sıvadı.

Burak Erdem ÇELİK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.