Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 30.03.2017 Gazete

Enerjide milli dönem

Enerjide milli dönem
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, enerjide Türkiye'yi bölgesinin zirvesine taşıyacak ve dünyada söz sahibi yapacak 10 yıllık stratejik hedeflerini açıklayacak. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Enerji Bakanı Berat Albayrak'ın katılımı gerçekleşecek programda, enerjinin stratejik kitabı tanıtılacak. 10 yıllık enerji hedeflerinin paylaşılacağı toplantıda Bakan Albayrak, Türkiye'nin enerjide bağımsızlık için uzun dönemli 'Milli Enerji ve Maden Politikası'nı tanıtacak. Toplantıda 'Milli Enerji Logosu' da sunulacak. 'Enerjide Bağımsızlık, Güçlü Türkiye' parolası ile hazırlanan yeni politika, 3 temel alanda yaklaşık 30 stratejik hedeften oluşuyor. Çalışmanın sacayakları 'arz güvenliği, yerlileştirme ve öngörülebilir piyasa' başlıkları olarak belirlendi. Arz güvenliğinin sağlanması için elektrik ve doğalgaz alanında yeni stratejik hedefler de ortaya konulacak. Türkiye, konum avantajı kullanılarak, boru hatları ve kaynak ülke çeşitliliği ile tüketim ihtiyacından daha fazla gazın ülkeye girmesi sağlanarak bir ticaret merkezi haline dönüştürülecek. 2023 yılına kadar en az 10 milyar metreküp depolama kapasitesi ile yıllık doğalgaz tüketiminin en az yüzde 20'sini depolanarak Türkiye'nin kısa vadeli arz güvenliği sorununa kökten ve kapsayıcı çözüm üretilecek.

BARIŞ ŞİMŞEK

kalan karakter 1000

memett memett

Akdeniz doğal gazımızın, güneydeki petrollerimizin çıkartılması elektrikli hibrit bor ve suyla çalışan araçların ARGEsi hepsinden önemlisi enerji ucuzluğu için NÜKLEER ENERJİ SANTRALLERİ EN AZ 10 TANE hemde acilen yapılıp bitirilmeli .ayrıca hiçbir silahı almadan hertürlü geliştirilmiş yerli silah yapımı imalatı en sonunda inşallah kendi savaş uçaklarımız

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 30.03.2017 16:09
ihsan ihsan

bakanım bütün dere ve nehirlere spiral burgulu jeneratör konsun türkiyenin enerji sorunu kalmaz

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 30.03.2017 09:55
Türk Türk

önce enerjiyi yerli olarak halledin sonra araçları enerjileştirin dışa bağımlılığı bitirin. sonra büyük silahlara yönelin kıtalar arası nükleer silahları yapmaya kırk yılda bir kullansak lajım oluyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 30.03.2017 09:52
İHPUS İHPUS

akdeniz doğalgaz ile dolu ! İsrail doğal gaz çıkardı ,şimdi pazarlıyor.Umarız en kısa zamanda bizimde doğal gaz rezervlerimiz ortaya çıkar :)))))

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 30.03.2017 09:26

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.