Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 20.02.2015 Gazete
ABONE OL

Masraf ayda 50 lira

Masraf ayda 50 lira
YERLİ otomobilin konfigürasyon ve mimarisi tamamlandı, elektrikli olacak araç, ayda 50-100 TL'lik yakıt harcayacak. Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanı Fikri Işık, içten yanmalı motor teknolojisinde Türkiye'nin rekabet şansının çok az olduğunu belirterek, "Buradan yeni bir marka çıkarmak kolay değil ama dünyada yeni gelişen bir alan var, o da menzili artırılmış elektrikli araçlar. Burada önümüzde 4-5 altın yılımız var" dedi. Işık, "Otomobilin Ar-Ge'sinin TÜBİTAK'ta yapılacağı, mühendislik ve dizayn çalışmalarının TÜBİTAK'ın da ortak olduğu ama çoğunluğun özel sektör tarafından üstlenildiği bir yapıyı kurguladık" dedi. Otomobilin ciddi talep göreceğini ifade eden Işık, "Araç alımında kamunun sıraya girmesi gerekebilir. Çünkü, bize göre ortaya piyasanın çok talep edeceği bir şey çıkacak. Eğer bir insan günde 100 kilometreden az yol yapıp şehir içinde kalıyorsa, günlük 2-3 liralık elektrik şarjıyla aracını güvenle kullanma imkanı var. Aylık 50-100 liralık yakıtla aracınızı kullanabileceksiniz" diye konuştu.

kalan karakter 1000

hamza hamza

üreticiler fiyatı kar marjını yüksek tutar.devlet teşvik versin der.kendi karlarından vazgeçmezler.derindere toyotaya uygulamış.180 bin diyor.bide taksicileri portföyüne almış ordan girercek piyasaya .bi baskı oluşturmaya çalışıyor.hangi taksici 50bin yerine 180 bin verir de sonra geri dönüşünü bekler

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 20.02.2015 10:17
Jan Jan

Durmak yok ya. Allah. Su. Lanet petrolu insan hayatindan bir zerre de yok edin

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 20.02.2015 06:57

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.