Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 25.05.2013 Gazete
ABONE OL

'a Fransız koruması

Cem Uzan'a Fransız koruması
sonrası 2009 yılında Türkiye'yi terk ederek Fransa'ya yerleşip siyasi sığınma talep eden ile ilgili karar çıktı. Fransa'nın siyasi iltica konusundaki en yüksek mahkemesi CNDA, Uzan'a Fransa'nın korumasını verdi. Söz konusu dönemde, Uzan ortadan kaybolduğunda hakkında Ürdün'e gittiği yönünde haberler çıkmış ancak daha sonra Fransa'nın başkenti Paris'te görüntülenmişti. O dönem, Cem Uzan'ın Fransa'ya yaptığı iltica başvurusunun işleme konduğu duyurulmuştu. Dün ise, söz konusu başvuruları inceleyen mahkeme CNDA'nın Cem Uzan'a Fransa'nın korumasını verdiği açıklandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.