Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 16.05.2013 Gazete
ABONE OL

Göz boyamaya desteği!

Vatandaş in kalkmasını beklerken; bankalar, 'Paraları bildirip alacağız' açıklaması yaptı. Aynı sözleri Başkanı da söyledi

Vatandaş şokta!
Bankalar haksız ve hukuksuz ücret ve komisyonlardan vazgeçeceklerine, 'Paraları bildirip alacağız' açıklaması yaparak, vatandaşı hayal kırıklığına uğrattı. 'nin önceki günkü açıklamasında, ücretlerin kaldırılacağı yönünde hiçbir bilgi verilmedi. Aksine ücretlerin süreceği, sadece bunların önceden bildirileceği belirtildi. Yani vatandaş mahkemelerin açıkça 'hukuksuz' bulduğu, kart aidatı, dosya masrafı, bozuk para sayma parası, hesap işletim ücreti, borcu erken kapama cezası, habersiz sigorta yapma gibi 60'a yakın ücreti ödemeye devam edecek. Fakat bunları önceden bilecek. Bu ücretleri ödemediği zaman zaten kredi alamayacak ya da kart kullanamayacak. Ticaret Bakanlığı'nın hazırladığı taslağın yasalaşıp, in denetim altına alınmasını bekleyen vatandaş, bu açıklama ile şoke oldu.

BAŞKAN DA AYNI GÖRÜŞTE
Vatandaş asıl şaşkınlığı, tüketicinin kandırılmasını önlemesini beklediği 'nın Başkanı 'in sözleriyle yaşadı. Ücretlerin kaldırılması ile ilgili görüş belirtmeyen Öztekin de Bankalar Birliği gibi "Tüketiciye yapılacak en büyük iyilik onu bilgilendirmektir. Müşterinin haberi olmadan hiçbir ücret yansıtılmamalı" demişti. Vatandaşlar ise Öztekin'e tepki gösterip "Hakkımızı kim savunacak" diyor.

TÜKETİCİ SORUYOR
kararlarında açıkça 'hukuksuz' olduğu belirtilen ücretler neden kaldırılmıyor? Ücretlerin bildiriliyor olması, alınmasını engeller mi? Ücret bildirilen vatandaş, hukuksuz olduğunu söyleyip 'ödemiyorum' derse hizmetten yararlanabilecek mi? Mahkeme kararlarını uygulamayan bankalara, hangi cezalar verilecek? Sözleşmenin puntosunun büyümesi ile haksız ücretler sona erecek mi?

kalan karakter 1000

irfan irfan

BU UYGULAMA İNSANLARIN GELİRLERİNİ YASTIK ALTINA DAHA FAZLACA GÖMMESİNE SEBEBP OLACAK ÇOK ÇAĞDIŞI BİR UYGULAMA OLACAKTIR. BU ZİHNİYETİ TAŞIYANLARLA KRİZ KAPIDA DİYEBİLİRSİNİZ.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 16.05.2013 08:37

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.