Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 21.03.2013 Gazete
ABONE OL

olanlar dikkat!

Ev sahipleri için beyanname süresi pazartesi günü bitecek. Bakan Şimşek, '5 kat faiz ve ceza ödememek için beyanda bulunun' dedi

Kira geliri olanlar dikkat!
Kirada evi ya da işyeri olanlar dikkat! Maliye Bakanı , 2012 yılında elde edilen kira gelirleri için 25 Mart Pazartesi günü mesai bitimine kadar gelir vergisi beyannamesi verileceğini belirterek, " elde eden mükelleflerimiz, 5 kat faiz ve ceza ödememek için mutlaka beyanda bulunsunlar" dedi. Kira geliri elde edenlerin sistemden artık kaçmasının imkansız olduğunu söyleyen Şimşek; bankalar, tapu daireleri, elektrik, su, doğalgaz şirketleri, TOKİ ve inşaat şirketlerinden alınan bilgiler çerçevesinde mükellef tespitinin çok daha kolay olduğunu vurguladı. "Kimse, 'Devlet bizi bulamaz' demesin" diyen Şimşek, geçen yıl yapılan bütün uyarılara rağmen kira beyannamesi vermeyen 100 bin kişinin 5 katı vergi, faiz ve ceza ödemek zorunda kaldığına dikkati çekti. Şimşek, ödemelerin 2 taksit halinde yapılabileceğini kaydederek, "İlk taksit 31 Mart'a kadar, ikinci taksit Temmuz ayında ödenebilecek" şeklinde konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.