Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 11.03.2013 Gazete
ABONE OL

Aidat pazarlığı

Banka soygununa son!
Yargı kararlarına rağmen kart aidatı almakta ısrar eden lar; kartını iptal ettirmek, aidat ödememek isteyen tüketicilerle sıkı pazarlığa tutuşuyor. Bankalar, tüketicilere, kartlarını iptal etmemeleri için cep telefonlarına kontör yüklemeyi teklif ediyor.

'SÖZLERİNİ TUTMADILAR'
İzmir' den Coşkun L., yaşadıklarını sikayetvar.com'da anlattı. Tüketici, kredi kartına ek olarak çıkarılan 2 adet ek kartını aidat ödememek için iptal ettirmek istedi. Banka ile pazarlık ise bundan sonra başladı. Tüketici, yaşadıklarını şöyle aktardı: "Kartları iptal ettirdim. 1 gün sonra bankadan arandım ve 'Kartlarınızı iptal etmeyin aidata karşılık her kart için telefon hattınıza 40, 2 kart için 80 lira kontör yükleyelim' dediler. Kabul ettim. Aidatları ödedim. Aradan aylar geçti, hâlâ kontör yüklemediler." Bankadan kartının iptalini isteyen Mustafa Ö. de şunları kaydetti: "500 lira limitli kartımda bunun yaklaşık 3'te 1'i oranında aidat kesintisi yapıldığını gördüm. Müşteri hizmetlerini aradığımda 'Aidat geri verilemez' diyorlar. Önce '20 lira puan verelim' diyerek, pazarlığa başlıyorlar. Israr edince de kontör teklif ediyorlar."

BANKALAR MERCEK ALTINDA OLACAK
12 bankaya verilen cezayı değerlendiren ACTECON Rekabet ve Regülasyon Danışmanlık Şirketi ortaklarından Dr. Fevzi Toksoy, cezanın, Rekabet Kurulu'nun şimdiye kadar rakamsal olarak verdiği en yüksek ceza olduğunu, ancak piyasada istikrarı bozacak seviyede olmadığını söyledi. Toksoy, "Bankalar bundan sonra rekabet uyumuna her zaman önem vermek zorunda, bankaları yepyeni bir hayat bekliyor" dedi.

kalan karakter 1000

D.B D.B

hiç kimseye zorla bişey satılmaz her kes alırken kredıyı kartı bılır bunların ücreti oldugunu dünyanın bir çok yerinde bankacılık hakkında bilgisi olan biri olarak söylüyorum dosya ve kart aidatı bütün dünyada var ve türkiye den çok daha fazla 100.000 euro luk bı konut kredısinde almanyada %4,5 yani 4.500 euro ben bunu oranın bi banka çalışanından duydugumda çok şaşırmıştım bilmeyenlere duyrulur bankacılık bütün dünyada soygunun kibar adıdır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.03.2013 20:10
s.t s.t

Bu zamana kadar halkın sırtına külfet yapılan bankalara yasal boşlukları altın tepsi içinde alın kullanın diye sunan sermaye yanlısı anlayış vatandaşlardan taraf tavır koyma uykusundan şimdimi uyandı yani....duyda inanma ...

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 11.03.2013 17:01
vatandaş vatandaş

kredi kartı aiatlarının vatandaş ın müracat etmeden ödemeleri ayrıca kredi kesintilerininde ödenmesi gerekir vatandaş ilgili telefonlara ulaşamıyor dilekçe verse geriye dönük hesap çıkarabilmeleri için ek ücret talep ediyorlar kendi alacaklarını nasıl talep ediyorlarsa vatandaştan kestikleri paralarıda öyle ödemeleri gerekir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 11.03.2013 09:31

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.