Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 23.05.2012 Gazete
ABONE OL

3 vardiya alışveriş

projesi ile yabancılara yönelik alışveriş ve turizm festivali yapılacak. Ramazan'da gece açık kalacak 'ler 3 vardiyaya çıkacak ve yeni eleman alınacak. Çalışanlara da fazla mesai ödenecek

3 vardiya alışveriş
Ramazan ayında tatil yapacak turisti Türkiye'ye çekmek amacıyla , İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Valiliği, İstanbul İl Müftülüğü ve bazı ilgili kuruluşların katılımıyla ismiyle bir etkinlik düzenlenecek. Etkinlik kapsamında , İstanbul'u anlatan reklamları uçaklarında yayınlayacak. Bilet kampanyaları ile de turisti ülkemize çekmeye çalışacak. Gelen yerli-yabancı turistin alışveriş yapması ve sosyalleşmesi için alışveriş merkezlerinin () kapanış saatleri değişecek. Bu durum AVM'lerde çalışanlara da yarayacak. Bazı alışveriş merkezleri çalışma saatlerini 3 vardiya olarak ayarlarken, yeni istihdam oluşturacak. AVM'lerde çalışanlara fazla mesai ücreti verilmesi de gündemde. Konuyla ilgili TAKVİM'in sorularını yanıtlayan Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği Başkanı , AVM'lerin hafta içi saat 23.00'e, hafta sonu 24.00'e kadar açık olması için çalıştıklarını söyledi. Nane, "THY önemli bir sorumluluk üstlenirken, AVM'ler de saatleri ile etkinliğe ayak uyduracaktır" diye konuştu.

'EKONOMİK CANLILIK GELECEK'
'Ramadan in Istanbul' ile Ramazan ayına ekonomik canlılık getirmek, turizmi hareketlendirmek istediklerini söyleyen Nane, durumun çalışanlara da yarayacağını kaydetti. Nane, "AVM'lerin bir kısmı geç açılıp geç kapanacak. Bir kısmı erken açılıp geç kapanacak. Vardiya ya 3'e çıkacak çalışanlar fazla mesai yapacak ya da geçici işçi alımı ile istihdama fayda sağlanacak" dedi.

ORTADOĞULU TURİST GELİYOR
Ramazan ayında düzenlenecek etkinlik ile özellikle Ortadoğu'dan Arap turistlerin Türkiye'ye gelmelerinin sağlanması amaçlanıyor.

1 AY SÜRECEK
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı , 'Ramadan in Istanbul' etkinliğinin, Ramazan'ın başlayacağı 20 Temmuz'dan itibaren 1 ay süreyle gerçekleştirileceğini söyledi. Organizasyonun ismini 'Ramazan Fest' olarak düşündüklerini, ancak 'İstanbul Shopping Fest' ile karıştırılabileceğini anlatan Büyükekşi, bu nedenle etkinliğe 'Ramadan in Istanbul' ismini verdiklerini belirtti. Büyükekşi ayrıca, etkinlik süresince birçok mağazada indirim fırsatları sunulacağını ifade etti.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.