Bugünkü
Takvim
  • Eğitim
  • 22.08.2019 16:20
  • Son Güncelleme: 22.08.2019 16:20

? 2019 YKS üniversite ek tercih taban puanları kontenjanları belli oldu mu?

YKS'de ek tercih dönemi heyecanla bekleniyor. Geçtiğimiz gün tamamlanan üniversite yerleştirmelerinin ardından herhangi bir yükseköğretim programına yerleşemeyen öğrenciler ek tercih dönemini araştırıyor. Peki, ? 2019 YKS üniversite ek tercih taban puanları kontenjanları belli oldu mu?

YKS ikinci tercihler ne zaman?

YKS ikinci tercihler ne zaman? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite kayıt süreci devam ediyor. Herhangi bir üniversite programlarına yerleşemeyen öğrencielr ek tercih dönemini heyecanla bekliyor. Peki, YKS'de ikinci tercih olan ek tercihler ne zaman başlayacak? YKS ek tercih taban puanları ve kontenjanları belli oldu mu? İşte konu ile ilgili detaylı bilgiler...

YKS EK TERCİHLER NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

YKS ek tercih konusunda geri sayım başladı. Ancak ek yerleştirmenin ne zaman yapılacağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Geçtiğimiz sene YKS yerleştirme sonuçları 31 Ağustos'ta açıklanmış ek yerleştirme ise 14-20 Eylül'de alınmıştı. Buna göre, 2019 YKS ek yerleştirme için tercih kılavuzunun önümüzdeki hafta içerisinde yayınlanması bekleniyor.

Ek yerleştirme kılavuzu yayınlanır yayınlanmaz tercih takvimi de belli olacak.

YKS EK KONTENJANLAR VE TABAN PUANLAR AÇIKLANDI MI?

YKS tercih kılavuzu henüz yayınlanmadığı için üniversitelerin boş kontenjanları ve taban puanları da henüz açıklanmadı. Kılavuz yayınlanır yayınlanmaz haberimizin içeriğinde yer alacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.