Türk Telekom'dan herkes için erişilebilir web sitesi

Türk Telekom, yapay zekâ destekli geliştirmeler sayesinde görme ve işitme engelli müşterilerinin web sitesinden daha kolay hizmet almasını sağlayarak engelleri aşan bir deneyim sunuyor.

Kaynak GAZETE Giriş Tarihi 06 Aralık 2023 Güncelleme 06 Aralık 2023, 07:00
Türk Telekom’dan herkes için erişilebilir web sitesi

Türkiye'nin dijital dönüşümüne öncülük eden Türk Telekom, hayata geçirdiği uygulamalarla müşterilerinin hayatını kolaylaştırmayı sürdürüyor. 'Herkes için erişilebilir iletişim' ilkesi ile teknolojiyi tüm müşterileri için iyilik ve faydaya dönüştüren Türk Telekom, sektörde bir ilki gerçekleştirerek web sitesinde yaptığı yapay zekâ destekli geliştirmeler ile sitenin engelli müşterileri için daha erişebilir olmasını sağlıyor.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesinde açıklamalarda bulunan Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Özden, "Türk Telekom olarak, öncelikli odak noktalarımızdan biri müşterilerimize en iyi deneyimi sunmak. Bu kapsamda tüm müşterilerimizin ihtiyaçlarını gözeterek 'Herkes için erişilebilir iletişim' ilkesi ve 'insan odaklı' hizmet anlayışımızla engelli bireylerin hayatını kolaylaştıran uygulama ve projeleri hayata geçiriyoruz. Yapay zekâ destekli son geliştirmeler sayesinde görme engelliler görsel betimleme, işitme engelliler işaret dili çevirisi ve disleksi tanısı konmuş bireyler de erişilebilirlik aracı ile sitemizde kolay bir şekilde hizmet alabiliyor" dedi.

ENGELLER KALKIYOR
Türk Telekom yaptığı geliştirmeler sayesinde; görme ve işitme engeli olan, disleksi tanısı konmuş dikkat eksikliği bulunan bireylerin web sitesinden kolay bir şekilde hizmet almasını sağlıyor. İşitme engelli bireyler için web sitesine yapay zekâ destekli işaret dili çeviri sistemi eklendi. Kullanıcılar web içerisinde bulunan metinlere tıklayarak, açılan pencerede yer alan işaret dili çevirisi sayesinde web sitesini kolay bir şekilde kullanabiliyor. Türk Telekom web sitesine eklenen yapay zekâ destekli görsel betimleme aracı sayesinde görme engelli bireyler betimlenen görselleri ekran okuma araçları ile okuyarak akıştan kopmuyor.Dijital dünyada engelleri kaldıran Türk Telekom ayrıca engelli, gazi ve şehit yakınlarına özel bireysel faturalı ve faturasız mobil, evde internet ve ev telefonu tekliflerinde yüzde 25 ek fayda sağlıyor.

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN