Bugünkü
Takvim

Günay'dan ayrılık sinyali

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, seçimden sonra bakanlığı bırakabileceğinin sinyalini verdi. Günay, ''Belki Kültür Bakanı değişebilir'' dedi.

  • Siyaset
  • 22.02.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 22.02.2011 16:30
ABONE OL
Günay'dan ayrılık sinyali
Günay: Bakan olmayabilirim! Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, "Turizm Ödülleri" ödül töreninde konuştu.

Bakan Günay, şunları söyledi:

"Bu toplantı bu yasama döneminde sizinle bu ölçülerde karşılaşacağımız son toplantıdır. Bildiğiniz üzere ülkemizde Haziran ayında bir seçim var.

Haziran ayından sonra Türkiye'de iktidar değişmeyecek gibi görünse de belki Kültür ve Turizm Bakanı değişir.

O yüzden bu toplantıyı kendim için de turizmin önde gelen bir meslek gurubuna hesap verme toplantısı kabul ediyorum."

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA GELDİ

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın "21 Şubat Dünya Rehberler Günü" kutlamalarındaki konuşmasında, "kendisinin Bakan olma ya da olmama durumuyla ilgili herhangi yorumda bulunmadığı" bildirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, Günay'ın dün İstanbul'da katıldığı "21 Şubat Dünya Rehberler Günü" kutlamalarında yaptığı konuşmada söylediği bazı sözlere yanlış anlamlar yüklendiği belirtildi.

Bakan Günay'ın "Haziran ayında bir seçim var. Haziran ayından sonra Türkiye'de iktidar değişmeyecek gibi görünse de belki Kültür ve Turizm Bakanı değişir" şeklindeki sözlerinin, bazı basın yayın organlarınca "veda" sinyali olarak değerlendirildiği belirtilen açıklamada şunlar, kaydedildi:

"Sayın Bakanımız, konuşmasındaki bu sözleriyle önümüzde bir genel seçim olduğuna işaret ederek, normal bir durum ve süreçten bahsetmiştir. Kendisinin Bakan olma ya da olmama durumuyla ilgili herhangi bir yorumda bulunmamıştır. Uzun bir konuşmanın içindeki küçük bir ayrıntıya haksız anlamlar yüklenmesi, kamuoyunu yanlış bilgilendirmek olacaktır."

kalan karakter 1000

MEHMET GENÇ MEHMET GENÇ

SAYIN BAKAN SENİN SUYUN ZATEN UCUBEDE ISINMIŞTI.BARİ SEN İSTEME EFENDİLİK SENDE KALSIN

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır2
cevapla 22.02.2011 17:37

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.