Bugünkü
Takvim

servis dışı

baskını sonrası İsrail ile ilişkilerini askıya alan Türkiye, 'Kırmızı hat'tı geçici olarak servis dışı bıraktı. , İsrail istihbarat birimi 'ı 'Kırmızı hat'tan çıkardı...

ABONE OL
MOSSAD servis dışı
Ortadoğu'nun kanlı yüzüne bir çentik olarak eklendi baskını... Amaçları sadece abluka altındaki Filistinliler'e yardım götürmek olan 9 Türk vatandaşı, İsrail askerleri tarafından öldürüldü. İşte o kanlı baskın Türkiye'nin İsrail ile olan iplerini kopardı. Milli İstihbarat Teşkilatı (), İsrail'in istihbarat örgütü 'la bilgi alışverişini derin dondurucuya aldı. Bu kapsamda iki istihbarat birimi arasında gerçekleştirilen ziyaretler en alt düzeye indirildi.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTTIRILDI
MOSSAD ve MİT, geçen süre içinde bir tek ortak operasyon bile düzenlemedi. İki istihbarat biriminin Ortadoğu, Akdeniz ve Avrupa'daki faaliyetleri de derinden etkilendi. MOSSAD'ın bazı Türk istihbaratçıları deşifre etme gayreti içinde olduğu ve bunun için farklı yöntemleri denediği belirlendi. İki istihbarat servisi arasında çok derinde yaşanan bu mücadele bazı güvenlik risklerini de bir araya getirdi. Bu amaçla bazı MİT mensuplarının zorunlu olmadığı haller dışında açık alanlarda yemek yemediği öğrenildi. Bu uygulamanın özellikle yönetici konumundaki isimler için uygulandığı kaydedildi.

YiNE SAVUNDU
Türkiye İsrail'den özür beklerken 'den yine aynı ses geldi. Mavi Marmara baskınıyla ilgili soruşturmayı yürüten Turkel Komisyonu'na ifade veren İsrail Genelkurmay Başkanı Gabi Aşkenazi, bir kez daha askerlerini savundu. Askerleriyle gurur duydğunu belirten Aşkenazi, "Gemiye çıkan askerlerim hayatlarını tehlikeye attı" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.