Bugünkü
Takvim

'Hakim-savcı etki altında kalmaz'

, seçimlerinin iptali istemini 'Somut belge yok' diye reddederken, 'Hakim ve savcılar etki altında kalmaz' dedi

ABONE OL
'Hakim-savcı etki altında kalmaz'
, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun yeni üyelikleri için yargı mensuplarınca yapılan seçimin iptali istemini reddetti. Yargıtay Savcısı Ömer Faruk Eminağaoğlu, "Bakanlığın belirlediği listenin seçildiği ve hakim-savcıların etki altında bırakıldığı" iddiasıyla iptal başvurusu yapmıştı.

EMİNAĞAOĞLU AİHM'E GİDECEK
YSK, ret kararında Eminağaoğlu'nun "iddialarını somut delillerle ispatlayamadığını" vurguladı.
YSK, ayrıca "Seçmenlerin etki altında bırakıldığına ilişkin iddia, seçmenlerin konumları gereği yerinde görülmedi" dedi. Karara tepki gösteren Eminağaoğlu, konunun AİHM'e taşınacağını açıkladı.

KURUL BUGÜN TOPLANIYOR
Cumhurbaşkanı'nın yaptığı 4 yeni atamayla üyesi tamamlanan yeni , bugün Adalet Bakanı Sadullah Ergin başkanlığına ilk toplantısını yapacak.Yeni Başkanvekili'nin seçilmesi bekleniyor.
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.