Bugünkü
Takvim

davasında olay

Birinci davasında, tutuklu sanıklardan , duruşma salonunun kapısında 'e yumruk attı. Yere düşen Perinçek'in şikayeti üzerine olayla ilgili tutanak tutuldu.

  • Siyaset
  • 21.10.2010 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 21.10.2010 18:50
ABONE OL
Ergenekon davasında olay
İfadeleriyle Danıştay'a saldırı davasının, dosyası ile birleşmesine neden olan , tutuklu sanıklardan İşçi Partisi Genel Başkanı 'e yumruk attı. Duruşmaya verilen arada sanıklar dışarı çıkarılırken, Osman Yıldırım salonun kapısının arkasına dönüp Perinçek'e yumruk savurdu. Yere düşen Perinçek'i Erhan Timuroğlu ile İsmail Sağır kaldırdı. Salona dönen Perinçek, mahkeme başkanına olayı aktardı. Mahkeme Başkanı Köksal Şengün de jandarmayı çağırıp, olayla ilgili zabıt tutulmasını istedi.

"YÜZ YÜZE TEŞHİS EDEMEDİ"

Öte yandan, Ataşehir'deki Pınar Sitesi'nin tanık olarak dinlenen kapıcısı Muharrem Arslan, sanıklardan Erhan Timuroğlu'nu fotoğrafından teşhis etmesine rağmen yüz yüze teşhis edemedi. Tanık Arslan, "Fotoğraftaki kişi, benim sitede gördüğüm kişi, ama burada gösterdiğiniz kişiyi fotoğraftakine benzetemedim. Buradaki, benim sitede gördüğüm kişi değil" dedi. Osman Yıldırım, Cumhuriyet gazetesine atılan bombaları, Recep Özkan'ın Pınar Sitesi'ndeki dairesinde, emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin'in verdiğini, bomba atma emrini de emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ten aldığını söylemişti.

YILDIRIM'A 4 GÜN HÜCRE CEZASI

Duruşmaya verilen yarım saatlik aranın ardından Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, Perinçek'e yapılan fiili saldırıyla ilgili kararı okudu. Perinçek'in Silivri Devlet Hastamesi'ne sevk edilmesi kararlaştırılırken, Osman Yıldırım'a da 4 gün disiplin hapsi verildi. Yıldırım, 5 duruşmadan da men edildi. Duruşma 25 Ekim Pazartesi gününe erteledi. Mahkemenin kararı gereği Yıldırım, cezaevinde 4 gün hücrede kalacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.