Bugünkü
Takvim

sandığa gidiyor

ABONE OL
Yargı sandığa gidiyor
bugün tarihinde ilk kez sandığa gidiyor. Yaklaşık 12 bin hâkim ve savcı, 'na () seçilecek 10 asil 6 yedek üye için oy kullanacak. Seçimlerde, adaylar arasından HSYK'ya 10 asil 6 yedek üye seçilecek. Bu arada özellikle, Ankara, İstanbul ve İzmir'de kullanılacak oylar seçimin kaderini belirleyecek. Ankara'da bin 761 adli, 506 idari, İstanbul'da bin 560 adli, 138 idari, İzmir'de 548 adli, 54 idari hâkim ve savcı oy kullanacak. Seçimlerde , ve Demokrat Yargı'nın desteklediği adaylar çekişecek. Seçimlerin ağırlıklı olarak Adalet Bakanlığı ile YARSAV'ın desteklediği adaylar arasında geçmesi bekleniyor.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.