Bugünkü
Takvim
  • Saklambaç
  • 17.09.2018

Türk modası

Türk modacı Zeynep , Osmanlı padişahı ile İngiliz amiralin dostluğundan ilham aldı. Hazırladığı koleksiyonu ‘’nda tanıttı. Defilede herkesi tarihi bir yolculuğa çıkardı. . Selim’in hediye ettiği 300 elmas taşla bezeli çelenk, ilk kez dünyaya tanıtıld

Türk modası
İngiltere'de yaşayan Türk modacı Zeynep Kartal, tasarımlarıyla dünyayı kendisine hayran bıraktı. , , gibi dünyaca ünlü isimleri giydiren modacı, tasarımlarında Türk kültürünü yansıttı. , son olarak III. Selim'in İngiliz 'a armağan ettiği elmas çelenk şeklindeki nişandan ilham alarak 2019 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu'nu hazırladı.Kartal, tarih kokan tasarımlarını, 'nda tanıttı. Defile, geçmişi 1339 yılına dayanan ve Kraliçe II. Elizabeth'e ait olan The Goldsmiths' Hall'de yapıldı. Defile öncesinde Kartal'ın ev sahipliğinde düzenlenen sergi, konukları tarihi bir yolculuğa çıkardı.Sergide, Türkiye Cumhuriyeti ve İngiliz Hükümeti'nin özel arşivlerinden ilk kez çıkarılan III. Sultan Selim ve Amiral Nelson'ın orijinal fotoğrafı ve yazışmaları yer aldı. 13 elmas oklu çelenk nişanın bir replikası ile 'nin buna karşılık olarak Osmanlı Devleti'ne vermeyi planladığı cami şeklindeki 220 yıllık saat de ilk kez dünyaya tanıtıldı.Tarihi bir defileye imza atan Kartal, Türk kültürünü dünyaya tanıtmayı amaçlıyor.Osmanlı'nın ihtişamını yansıtan 300 adet elmasa sahip 13 oklu çelenk ve İngiliz Hükümeti'nin armağanı cami şeklindeki altın saat, ilk kez Türk tasarımcının defilesinde kullanıldı.Tarihi bir defileye imza atan Kartal, Türk kültürünü dünyaya tanıtmayı amaçlıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.