Bugünkü
Takvim

'yi ailesinin hikayesi aldı

'nde Ödülü kazanan 'ın 'Sessiz' filminin hikayesi anne ve babasının yaşadıkları çıktı

  • Saklambaç
  • 29.05.2012
ABONE OL
Altın Palmiye'yi ailesinin hikayesi aldı
65. kısa film dalında 'Sessiz' adlı filmiyle kazanan 'ın bir sırrı ortaya çıktı. Törende, "Ödülü ülkemin sessiz ve yalnız bırakılmış bütün kadınlarına adıyorum" diyen Yeşilbaş'ın filminde ailesinin hayatını anlattğı ortaya çıktı.

Genç yönetmen, 1984-86 yılları arasında Diyarbakır Cezaevi'nde kalan babasının hapiste geçirdiği bir dönemi anlatan 'Sessiz'i İstanbul ve Diyarbakır'da çekmiş. Yeşilbaş, filmde babası Füdail Yeşilbaş ile annesi Mukaddes'in cezaevindeki görüş sahnesini anlatmış.

* Sessiz isimli filmiyle daha öncede Akbank Kısa Film Yarışması'ndan öldül alan Rezan Yeşilbaş, ünlü yönetmen Zeki Demirkubuz ile birlikte çalışıyor.

* Belçim Bilgin Erdoğan'ın başrolde oynadığı 14 dakikalık filmin çekimleri tam 4 gün sürdü.

* Kültür Bakanlığı'nın desteğiyle çektiği filmle başarısına başarı katan Rezan Yeşilbaş, "Çok gururluyum" dedi.Müjgan HALİS
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.