Bugünkü
Takvim
  • Kültür-Sanat
  • 31.10.2009 00:00
  • Son Güncelleme: 31.10.2009 15:09

Nişantaşı'nda banklar sanat eseri olacak!

SİNPA A.Ş. ve Şişli Belediyesi, bu sene uzun soluklu bir projeyi hayata geçiriyor ve Nişantaşı'na Cumhuriyet Sanat Parkı'nı armağan ediyor. Park, önümüzdeki üç yıl boyunca çeşitli sanat etkinliklerine mekan olacak.

Parktaki, banklar birer sanat eseri olacak. Günseli Kato'nun da bir eseri sergilenecek.

Sanat objesi

Parkların değişmez 'mobilyası' olan banklar, birer sanat objesi haline gelecek. Her sanatçı, bu bankları kullanarak kendi özgün yorumu ile halkı ağırlayacak. Sergilenecek yapıtlar arasında genç yeteneklerin yanı sıra; Can Yalman, Attila Kuzu, Tanju Özelgin, Aykut Erol, Hale Ürkmezgil, Günseli Kato ve Sevgi Çağıl gibi tanınmış sanatçıların da eserleri yer alacak. Projenin sanat danışmanlığını dünyaca ünlü heykeltraş, mimar ve endüstri tasarımcısı sanatçı Yılmaz Zenger ve Türkiye'nin önde gelen cam işi tasarımcısı Hafize Uncuoğlu yapıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.